اخبار فناوری

اخبار فناوری ۲۱ شهریور

 

آمادگی ترکسل برای انتقال سرور پیام رسان BIP به ایران

این تفاهم نامه در دیدار دوجانبه مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ایران و مدیرعامل شرکت ترکسل در حاشیه کنفرانس بین المللی ایران کانکت ۲۰۱۶ که برای نخستین بار پس از رفع تحریم ها در بخش ارتباطات و فناوری اسلاعات برگزار می شود، امضا شد.
این تفاهم نامه دربرگیرنده فرصت هایی برای ایجاد مسیرهای جایگزین از منطقه خلیج فارس به ترکیه و سایر کشورها در زمان قطع ارتباط در مسیرهای کانال سوئز و باب المندب است و درنتیجه امکان حضور طرف سوم را در این مشارکت فراهم می آورد.
موقعیت منحصربه فرد جغرافیایی ایران می تواند جایگزین مطمئن و مناسبی برای مسیرهای دریایی بحرانی کنونی باشد.
مدیرعامل ترکسل که برای شرکت در همایش ایران کانکت ۲۰۱۶ در تهران حضور دارد، پس از امضای این تفاهم نامه با وزیر ارتباطات ایران دیدار و گفت وگو کرد.
در این دیدار محمود واعظی با بیان سابقه تاریخی روابط دو کشور گفت: سطح فعلی همکاری های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی ایران و ترکیه مناسب است.
وی افزود: برای ایران ثبات و امنیت ترکیه بسیار مهم است.
وزیر ارتباطات ایران با بیان اهمیت ICT در جوامع کنونی گفت: در دنیای امروز، ارتباطات و فناوری اطلاعات نقش مهمی در اقتصاد کشورها دارد و به عنوان محرکی است که از لحاظ اقتصادی دیگر بخش ها را نیز فعال می کند.
وی گفت: با توجه به سیاست های دولت تدبیر و امید در بخش ICT، زمینه های زیادی برای همکاری و سرمایه گذاری وجود دارد.
مدیرعامل ترکسل نیز به طراحی نرم افزار BIP در ترکیه پرداخت و گفت: درحال حاضر حدود ۴۵ هزار ایرانی از این نرم افزار استفاده می کنند که شرکت ترکسل آمادگی لازم را برای توسعه نرم افزار به زبان فارسی و نگهداری دیتاهای آن در داخل کشور
 ایران دارد.
خبر از خبر گزاری فناوران

 

جاسوسی شرکت اسراییلی برای دولت های عربی

برخی کشورهای عربی مانند امارات با پرداخت ۶۵۰ هزار دلار به این شرکت صهیونیستی خواسته اند تا گوشی های آیفون شهروندان ناراضی خود را هک کنند. این موضوع نخستین بار زمانی فاش شد که سرقت اطلاعات گوشی آیفون احمد منصور، فعال حقوق بشر در امارات توسط یک شرکت امنیتی افشا شد.
NSO Group  برای سرقت اطلاعات آیفون این فرد پیامکی حاوی لینک به یک سایت حاوی بدافزار ارسال کرده بود. این بدافزار از یک آسیب پذیری که حالا برطرف شده، برای نفوذ به آیفون استفاده می کند. حفره یادشده محدود به سیستم عامل آیفون نیست و در سیستم عامل مک و مرورگر اینترنتی سافاری هم وجود دارد. اسناد تازه ای که در روزنامه نیویورک تایمز به چاپ رسیده، نشان می دهد که دولت های عربی و برخی دول دیگر جهان صدها هزار دلار به این شرکت پرداخت کرده اند تا اطلاعات خصوصی شهروندان خود را به سرقت ببرند.NSO Group  پیشنهادهای خود را برای هک گوشی های کاربران در قالب بسته های مختلف برای دولت های متقاضی ارسال کرده است.
این شرکت صهیونیستی نه تنها در زمینه هک کردن آیفون تخصص دارد، بلکه قادر به هک کردن انواع گوشی های آندروییدی، تلفن های همراه مجهز به سیستم عامل سیمبین و غیره است.
دولت های مشتری این شرکت ابتدا باید ۵۰۰ هزار دلار هزینه نصب اولیه بدافزار جاسوس ساخت NSO Group بپردازند. سپس بسته های پیشنهادی مختلفی را بسته به نوع وسیله موردنظر برای هک دریافت می کنند. هک کردن ۱۰ گوشی آیفون یا آندرویید ۶۵۰ هزار دلار هزینه دارد؛ اما این رقم درباره ۵ گوشی مجهز به سیستم عامل سیمبین ۳۰۰ هزار دلار و برای هک کردن ۵ گوشی بلاک بری برابر با ۵۰۰ هزار دلار است. در صورت افزوده شدن ۲۰ گوشی جدید به این مجموعه شرکت اسراییلی مذکور ۱۵۰ هزار دلار دریافت می کند. همچنین هزینه سرقت اطلاعات ۲۰ و ۵۰ گوشی جدید به ترتیب ۵۰۰ و ۸۰۰ هزار دلار است. دولت های متقاضی برای حفظ عضویت و دریافت خدمات پشتیبانی باید سالانه معادل ۱۷ درصد از کل ارزش قبوض صادره را هم بپردازند. NSO Group شش سال قبل تاسیس شده و جزییات چندانی از فعالیت های مالی آن در دسترس نیست. مدیریت این شرکت در دست دو نفر از ساکنان رژیم صهیونیستی است؛ اما مالک اصلی آن موسسه ای در سان فرانسیسکوی آمریکا موسوم به Francisco Partners است که در سال ۲۰۱۴ با پرداخت ۱۲۰ میلیون دلار بخش اعظم سهام شرکت یادشده را خریداری کرده است.
برگرفته از خبر گزاری فارس

 

رسانه و اکوسیستم استارت آپی

یک جوان در آمریکا بخواهد کسب و کاری راه بیندازد و دنبال الگو بگردد، به لیست فوربز مراجعه می کند و متوجه می شود که ۱۰ نفر اول همه کارآفرین و اکثرا در حوزه فناوری هستند، پس با مطالعه شرح حال و الگوبرداری از آن ها می تواند در راهی که انتخاب کرده قدم بگذارد. در ایران ثروتمندترین فرد کشور چه کسی است؟ الگوی موفقیت و ثروتمند شدنش چیست؟ پوشش دادن موفقیت ها و شکست ها مخصوصا اصلاح نگرش به شکست ها بسیار مهم است. باید این فرهنگ در ذهن همه نهادینه شود که هر شکست تجربه ای است برای تلاش بعدی. نکته اساسی پوشش دادن همه است، ستاره ها را همه می شناسند، رسانه باید به بقیه شرکت ها و ایده ها بپردازد. اطلاع رسانی محتوایی و منتشر کردن مبانی و الفبای راه اندازی و ایجاد یک کسب و کار، یا مثلا تشویق افراد صاحب منابع مالی به سرمایه گذاری در این حوزه هم زمان با انتشار دانش این نوع سرمایه گذاری نیز بسیار اهمیت دارد. هدف اکوسیستم در نهایت این است که همه تلاش و کمک کنند تا همه موفق شوند. مبنای رقابت این است که هر جزء باید تلاش کند ارزش بیش تری نسبت به رقیب خود خلق کند.
*بنیان گذار ایران استارت آپز
خبر از خبرگزاری فناوران، منتشر شده در ۲۱ شهریور

 

صدور فراخوان جمع آوری گلکسی نوت ۷ سامسونگ

شرکت سامسونگ اعلام کرد که فروش galaxy note 7 خود را در کره به منظور آزمایش کیفیت متوقف کرده است. شرکت سامسونگ درباره علت دقیق توقف عرضه گلکسی نوت ۷ سکوت کرده و گزارش های منتشرشده مبنی بر آتش گرفتن یا انفجار گلکسی نوت ۷ به دلیل وجود مشکلات سخت افزاری را تایید یا رد نکرده است.با وجود سکوت سامسونگ به احتمال زیاد دلیل این توقف عرضه، گزارش های انفجار فبلت نوت ۷ بوده است.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.