اخبار فناوری

اجرای برنامه‌های اندروید در ویندوز

بسیاری از کاربران گوشی‌های اندرویدی تمایل دارند که برنامه‌های اندروید را قبل از این که روی گوشی خود دانلود و نصب نمایند، ابتدا تست کنند و سپس در صورت تمایل نصب نمایند. شاید یکی از دلایل آنها جلوگیری از اشغال حافظه گوشی و یا کوچک بودن صفحه نمایش آن و یا ترس از خراب کردن اندروید گوشی باشد. برخی دیگر از کاربران دوست دارند که گیم‌های اندرویدی مورد علاقه خود را روی کامپیوترشان بازی کنند تا از صفحه نمایش بزرگ‌تر آن لذت بیشتری ببرند.

ما در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توانید نرم‌افزارهای اندرویدی مورد علاقه‌تان را روی کامپیوتر اجرا نمایید.

نرم‌افزار YouWave

نکته جالبی که در این نرم‌افزار به آن توجه ویژه شده آن است که سعی شده تا محیط نرم‌افزار کاملا مشابه با گوشیهای اندرویدی باشد و کاربر را به دنیای دوست‌داشتنی گوشیها یا تبلت‌های اندرویدی سوق دهد. استفاده از دکمه‌های معروف اندرویدی مثل Home، Menu و Back در پایین صفحه، امکان چرخاندن (Rotate) صفحه نمایش، داشتن چندین صفحه Home، تغییر صفحات همراه با انیمیشن، داشتن اغلب برنامه‌های پیش‌فرض اندروید، امکان ریست اندروید و بسیاری از قابلیت‌های دیگر نیز در همین راستا کاربرد دارند.

نصب نرم‌افزارهای اندرویدی

برای نصب برنامه‌های اندرویدی دلخواه چند راه وجود دارد:

اصلیترین راه استفاده از فایل‌های APK است. توسط فایل‌های APK میتوان یک برنامه اندروید را بینهایت بار نصب کرد. برای این منظور از منوی File گزینه Path To Apps را برگزینید و سپس آدرس فایل APK مورد نظر را پیدا کنید. در پایان دکمه Open را از پایین صفحه بزنید تا آیکون برنامه اندرویدی در YouWave ظاهر شود. سپس روی آیکون برنامه مورد نظر دوبار کلیک کنید. حالا برنامه مورد نظر را در لیست برنامه‌های YouWave خواهید یافت و میتوانید آن را اجرا نمایید.

روش دیگر استفاده از گزینه Online Content از منوی View است. در این حالت میتوانید برنامه‌هایی را از سایت‌های از پیش تعیین شده مثل AppStore و Amazon Appstore دانلود نمایید.

روش دیگر هم استفاده از Browser داخلی YouWave و مراجعه به سایت‌های دلخواه و دانلود برنامه است.

با تشکر از ماهنامه رایانه خبر

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.