اخبار فناوری

اخبار فناوری ۲۹شهریور

تهران، میزبان رویداد بین المللی تجاری بازی سازها می شود

حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای در این باره گفت: براساس سندی که برای چشم انداز بازی های رایانه ای در کشور تهیه کرده بودیم، برگزاری یک همایش یا نمایشگاه بین المللی را در برنامه داشتیم.
وی افزود: هدف ما برگزاری یک نمایشگاه بین المللی به معنای واقعی آن است و به همین سبب در ماه های گذشته مذاکرات خود را با مجموعه های شناخته شده بین المللی از جمله مجموعه گیم کانکشن برای برگزاری این رویداد به صورت مشترک آغاز کردیم و پس از مذاکره با مجموعه گیم کانکشن با استقبال آن ها روبه رو شدیم.
وی درباره ضرورت برگزاری این نمایشگاه توضیح داد: کشور ما بالاخص در زمینه بازی های رایانه ای ناشناخته است و فعالان و شرکت های بزرگ بازی در دنیا نگاه درستی از این صنعت در کشورمان ندارند. با توجه به باز کردن فضای سیاسی و اقتصادی کشور فرصت را غنیمت شمرده ایم تا با برگزاری چنین رویدادی فعالان و ناشران بین المللی به ایران آمده و از نزدیک با واقعیات و پتانسیل های بازی سازی کشورمان آشنا شوند.
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای امنیت سرمایه گذاری در کشورمان را حائز اهمیت دانست و گفت: با توجه به فضای مسموم رسانه های جهان، بسیاری از غربی ها ممکن است دید مناسب و سالمی از واقعیات ایران نداشته باشند و درنتیجه نسبت به حضور و سرمایه گذاری در ایران نگران باشند. حضور آن ها در ایران و اینکه با چشمان خود امنیت را در کشورمان ببینند، مطمئنا برای فعالیت های آتی آن ها مثمر خواهد بود.
حسن کریمی قدوسی دلیل همکاری با گیم کانکشن را نیز همین موضوع دانست و گفت: با توجه به همین فضا و اینکه این نخستین بار است که چنین حرکتی در ایران انجام می شود، لازم دیدیم برای موفقیت یک همکار بین المللی داشته باشیم که شناخته شده و معتبر باشد. خوشبختانه در دنیا برند بهتر و معتبرتری از گیم کانکشن در زمینه نمایشگاه های تجاری بازی وجود ندارد و خوشحالم که اعلام کنم قرارداد ما با گیم کانکشن منحصرا مختص ایران است و گیم کانکشن نمی تواند با سایر کشورهای منطقه همکاری داشته باشد.
کریمی قدوسی درباره مفاد این قرارداد نیز گفت: براساس این قرارداد همکاری مشترکی بین بنیاد و گیم کانکشن شکل خواهد گرفت و تا یک ماه دیگر تیمی از گیم کانکشن به ایران می آید تا پس از نیازسنجی از بازی سازان ایرانی طرح های اجرایی و سخنرانان و شرکت هایی که باید به این رویداد دعوت شوند را مشخص می کنند.
وی افزود: امسال این رویداد به سفارش بنیاد ملی بازی های رایانه ای انجام خواهد شد و در صورت موفقیت در برگزاری آن، می توان با گیم کانکشن برای سرمایه گذاری مشترک درجهت برگزاری نمایشگاه اقدام کرد.
[metaslider id=363]
 وعده های مدیرعامل گیم کانکشن
پیر کارده، مدیرعامل گیم کانکشن نیز در این نشست گفت: بیش از ۱۵ سال است که مجموعه گیم کانکشن تشکیل شده و طی این سال ها تبدیل به بزرگ ترین و موثرترین رویداد تجاری در صنعت بازی های ویدیویی شده است.
وی افزود: بیش از ۲ هزار نفر هر ساله در نمایشگاه های گیم کانکشن واقع در پاریس و سان فرانسیسکو با تمرکز بر بحث تجاری با یکدیگر ملاقات می کنند.
پیر کارده یکی از شاخصه های مهم گیم کانکشن را نرم افزار تنظیم وقت ملاقات دانست و گفت: از طریق این نرم افزار آنلاین، قبل از برگزاری مراسم، شرکت کنندگان در رویداد می توانند با استفاده از این نرم افزار قرار ملاقات های خود را تنظیم کنند.
مدیرعامل گیم کانکشن، ایران را کشور کلیدی منطقه در زمینه بازی های رایانه ای دانست و گفت: تمرکز ما از همکاری در رویداد TGC تنها ایران نیست؛ بلکه از نظر ما ایران با توجه به تعاملات خوب بین المللی و باز شدن فضای اقتصادی اش؛ این پتانسیل را دارد که در آینده ای نزدیک قلب تپنده صنعت بازی در منطقه خاورمیانه باشد.
کارده درباره بندهای قرارداد و وظایف گیم کانکشن توضیح داد: براساس یک نیازسنجی که به زودی انجام می شود، ما از تعداد زیادی سخنران برتر و مطرح و همچنین سرمایه گذاران و خریداران محصول دعوت خواهیم کرد تا در این نمایشگاه حضور داشته باشند.
وی گفت: این نخستین همکاری گیم کانکشن در خاورمیانه است و قصد داریم با رویدادی بسیار کارآمد و بانتیجه روبه رو باشیم تا مسیر تعامل های آینده باز شود.
مدیرعامل گیم کانکشن گفت: در صورتی که این رویداد با موفقیت روبه رو شود، می توان امیدوار بود ظرف ۵ سال آینده نمایشگاه گیم کانکشن خاورمیانه نیز در ایران برگزار شود. در همین رابطه مهرداد آشتیانی، مدیر روابط بین الملل بنیاد ملی بازی های رایانه ای نیز به تشریح برنامه های نمایشگاه TGC پرداخت و گفت: این نمایشگاه در هفته نخست اردیبهشت سال ۹۶ و به مدت دو روز در برج میلاد برگزار خواهد شد. دو مساله حضور ناشران بین المللی و همچنین سخنرانان مطرح از برنامه های اصلی این رویداد خواهد بود و پیش بینی می کنیم براساس نیازسنجی که انجام می شود شاهد حضور سخنرانانی باشیم که به خوبی تجربیات خود را به بازی سازان داخلی منتقل کنند.
آشتیانی این رویداد را مختص بازی سازان ایرانی ندانست و گفت: امیدواریم با برنامه ریزی صحیح این نمایشگاه به مرجعی برای گردهمایی تمام بازی سازان منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا تبدیل شود و همانطور که آقای کارده گفت، ایران می تواند قلب تپنده بازی سازی در منطقه باشد.
وی افزود: کنفرانس های علمی مختلفی در این رویداد و در موضوعات طراحی بازی، فنی، هنری و مدیریت پروژه تعریف شده است. همچنین زمانی به بازی سازان داخلی اختصاص خواهد داشت تا در حضور مهمانان خارجی، توانمندی ها و محصولات خود را معرفی کنند.
براساس این گزارش رویداد TGC قرار است ۹ و ۱۰ اردیبهشت ماه در برج میلاد تهران برگزار شود.
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

یک نظر در “اخبار فناوری ۲۹شهریور

  1. پورعلی گفت:

    سلام، ممنونم از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *