اخبار فناوری

اخبار ۲۸ شهریور

[metaslider id=351]

شمارش معکوس برخورد با فروشندگان کالاهای قاچاق و بی گارانتی

گویا مقرر شده همه اصناف اگر کالایی دارند، مدارک رسمی خرید خود را آماده کنند تا در زمان لازم ارایه شود و دچار ضرر نشوند. در همین رابطه نیز به کسانی که برای خرید کالای شان از نماینده اصلی تاکنون هیچ تضمینی در دست ندارند، هشدار داده شده تا هرچه سریع تر مدارک لازم را که نشانگر خرید قانونی کالا است، دریافت کنند. این اطلاعیه به صورت دستی توزیع و در سایت اتحادیه رایانه تهران هم قرار داده شده است.
درواقع از ابتدای مهرماه خرید کالای قاچاق و بدون گارانتی دیگر قابل توجیه نیست و اتحادیه‎ها به این موارد رسیدگی نخواهند کرد.
 ارایه کالا با برگ سبز و فاکتور
نایب رییس اول اتاق اصناف تهران در این باره و با بیان اینکه فضا برای قاچاقچیان کالا ناامن شده است، گفت: برخورد با کالاهای قاچاق از اول مهر به صورت جدی آغاز می شود.
ابراهیم درستی با بیان اینکه جلوی واردات کالای قاچاق باید از مبادی ورودی گرفته شود، گفت: جلسه ای با ستاد مبارزه با کالای قاچاق و وزارت صنعت، معدن و تجارت در هفته جاری برای آغاز طرح مبارزه با کالاهای قاچاق در سطح تهران خواهیم داشت.
نایب رییس اول اتاق اصناف تهران افزود: برای جلوگیری از خرید کالاهای قاچاق توسط اصناف، کالای خریداری شده حتما باید دارای برگ سبز و فاکتور خرید باشند.
وی گفت: به مردم توصیه می شود که کالا را حتما از واحدهای معتبر دارای پروانه کسب خریداری کنند و از فروشنده فاکتور خرید بگیرند.
 ایجاد فضایی ناامن برای قاچاقچیان
درستی گفت: در چند ماه اخیر فضای قاچاق کالا برای قاچاقچیان ناامن شده است و این روند همچنان باید ادامه داشته باشد که دیگر قاچاقچیان جرات واردات کالای قاچاق به کشور را نداشته باشند.
او افزود: البته دولت هم برای ریشه کن کردن کالای قاچاق باید کمک کند تا تولید کنندگان بتوانند کالاهای باکیفیت تولید داخل را جایگزین کالاهای قاچاق وارداتی کنند.
وی با بیان اینکه تصمیم گیری ها درباره اصناف پشت درهای بسته انجام نمی شود، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تصمیماتی که درباره اصناف اتخاذ می کند، با آنها مشورت می کند.
 کنترل مراکز ورود کالا از مبدا
سیدمهدی میرمهدی، رییس  اتحادیه صنف فناوران رایانه نیز در این رابطه گفت: از ابتدای مهر ماه ستاد مبارزه با قاچاق کالا با آن دسته از فعالان صنفی که اقدام به فروش کالای بدون مدارک قانونی کنند، برخورد می کند.
 وی با بیان اینکه انجام مراحل بازرسی و شناسایی مدارک لازم برای اثبات قانونی بودن کالاها از اول مهر ماه آغاز خواهد شد، افزود: برای این منظور کنترل مراکز ورود کالا از مبدا در دستور کار قرار گرفته و کسانی که به صورت عمده کالا وارد کشور می کنند، ملزم هستند به واحدهای صنفی و توزیع کنندگان فاکتورهای رسمی ارایه دهند تا در صورت مراجعه ماموران به واحدهای صنفی درگیر مشکلات قانونی نشوند.
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.