آموزش اکسل

در مدل‌سازی مالی، تحلیل گران معمولاً یک برنامه استهلاک را به‌صورت دستی ایجاد می‌کنند.

در مدل‌سازی مالی، تحلیل گران معمولاً یک برنامه استهلاک را به‌صورت دستی ایجاد می‌کنند.

RATE
تابع RATE می‌تواند برای محاسبه بازده سالانه اوراق استفاده شود. این امر برای تعیین میانگین سالانه بازدهی سود حاصل از خرید اوراق مشارکت مفید است.

FV
این تابع ارزش پول شمارا برای یک دوره زمانی مشخص در آینده محاسبه می‌کند. با توجه به سرمایه اولیه، پرداخت‌های منظم و نرخ بهره پیوسته نرخ نهایی حساب می‌شود.

همچنین برای محاسبه آنلای ارزش آتی پول خود می توانید اینجا کلیک کنید.

SLOPE
متخصصان و تحلیلگران بنیادی اغلب جهت ارزش‌گذاری سهام باید نرخ بتا سهام را محاسبه کنند. درحالی‌که می‌توانید بتا مربوط به سهام را در وب‌سایت‌های مختلف جستجو کنید اما یکی از بهترین ابزارهای در دسترس شما برای محاسبه این ضریب، اکسل است.

تابع Slope در اکسل به شما این امکان را می‌دهد که به‌راحتی بتا را محاسبه کنید، با توجه به بازده هفتگی برای یک سهام و شاخصی که می‌خواهید ارزش نهایی را با آن مقایسه کنید.
PMT
این‌یک تابع بسیار معمول در اکسل برای متخصصین امور مالی است که با مدل‌سازی مالی املاک و مستغلات کار می‌کنند. فرمول به‌سادگی به‌عنوان یک ماشین‌حساب پرداخت اقساط وام عمل می‌کند.

با توجه به نرخ بهره و دوره‌های زمانی و ارزش وام به‌راحتی می‌توانید میزان پرداختی را حساب کنید.

IPMT
IPMT میزان بهره پرداختی از بدهی ثابت را مشخص می‌کند. این عملکرد در اکسل با تابع فوق بسیار خوب کار می‌کند. با جداسازی پرداخت‌های بهره در هر دوره، می‌توانیم پرداخت‌های اصلی را در هر دوره را با تفریق PMT از IMP مشخص کنیم.

EFFECT
این تابع اکسل نرخ مؤثر بهره سالانه برای یک دوره را مشخص می‌کند. این‌یک تابع مهم برای متخصصین مالی است به‌ویژه کسانی که در زمینه وام دادن یا قرض گرفتن فعالیت می‌کنند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط