کمپین تبلیغاتی هات‌بات یکی از هوشمندترین فناوری‌های تبلیغاتی شناخته‌شده در دره سیلیکون محسوب می‌شود. این کمپین تبلیغاتی با استفاده از سیستم‌های دیجیتالی و کابلی و از طریق فضاهای مجازی و دنیای اینترنت، شروع به تبلیغات کرده و پس از مدتی به‌عنوان یکی از بهترین روش‌های تبلیغاتی در بین شرکت‌های بزرگ جهان شناخته شد. همچنین ساختن ویدئوکلیپ‌های تبلیغاتی از دیگر راهکارهای تبلیغاتی این کمپین برای شناساندن محصولات شرکت‌های بزرگ در میان مردم است.
کمپین تبلیغاتی هات‌بات در سال ۱۹۹۸ موفق به دریافت جایزه پل شرلوک از سوی انجمن بازاریابی آمریکا در دره سیلیکون شد و بعد از آن یکی از بهترین کمپین‌های تبلیغاتی استراتژیک در بخش‌های چاپ، پخش و وب‌سایت شناخته شد.

  •  [highlight color=”green”]شعار تبلیغاتی: سرچ هوشمندانه با هات‌بات[/highlight]

کمپین تبلیغاتی دیجیتال سیمی هات‌بات در اکتبر ۱۹۹۸ راه‌اندازی شد و واکنش فوق‌العاده‌ای از سوی مصرف‌کنندگان دریافت کرد. این در حالی است که این کمپین، اولین کمپین ملی تبلیغاتی با سیستم دیجیتال و خطوط سیمی برای وب‌سایت کمپانی (HotBot.com) بود. این کمپین دیجیتالی سیمی با رقابت با سایر وب‌سایت‌های تبلیغاتی و ایجاد توانایی‌هایی برای وب‌سایت خود که منجر به ارائه نتایج بسیار زیاد و در عین حال سریع برای جستجوکنندگان بود، توانست جایگاهی ویژه در میان سایت‌های تبلیغاتی پیدا کند. توصیه اصلی آن نیز به بینندگان خود این بود که: وقت خود را با لینک‌های قدیمی هدر ندهید، دقیق‌تر و هوشمندتر سرچ کنید با: HotBot.com

  • [highlight color=”green”] سیستم دیجیتال سیمی (Digital Wired)[/highlight]

سیستم دیجیتال سیمی طیف وسیعی از محصولات آنلاین را ایجاد کرده است که به مردم کمک می‌کند تکنولوژی‌های نوظهور را در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود به کار ببرند. سیستم دیجیتال سیمی در برنامه‌های تبلیغاتی زیادی کاربرد دارد، مانند www.hotwired.com که یک سایت مسابقه درباره فرهنگ و فناوری وب است، یا www.wired.com که یک سرویس برتر برای ارائه اخبار دنیای دیجیتال است. این سیستم دیجیتالی در سان‌فرانسیسکو واقع شده و دفاتری در نیویورک، شیکاگو و لس‌آنجلس دارد.

  • [highlight color=”green”] موفقیت کمپین هات‌بات[/highlight]

سیستم دیجیتال سیمی در رابطه با شرکت‌های تحقیقاتی صنعتی به‌خوبی نشان داد که این کمپین در گسترش نام تجاری هات‌بات بسیار موفق عمل کرده است. جالب است بدانید موفقیت این شیوه بازاریابی به حدی بود که در دو ماه اول تا ۶۰ درصد افزایش پیدا کرد. ضمن اینکه ۴۹ درصد از بازدیدکنندگان اولیه هات‌بات اذعان کردند که از طریق تبلیغات تلویزیونی با این سیستم آشنا شده‌اند. همچنین در همان ماه‌های نخست ترافیک قابل‌توجهی در وب‌سایت این سیستم تبلیغاتی به وجود آمد؛ به حدی که بازدیدکنندگان این سایت در فاصله سپتامبر ۱۹۹۸ تا ژانویه ۱۹۹۹/۷۸ درصد افزایش پیدا کردند.
مسابقه‌هایی که این کمپین در برنامه‌های تلویزیونی برای علاقه‌مندان خود ترتیب می‌دهد نیز از دیگر راهکارهای تبلیغاتی است که این گروه برای جذب مشتری به کار می‌برد و به شرکت‌کنندگانی که برنده می‌شوند جایزه‌هایی ویژه اعطا می‌کند. جالب است بدانید که علاقه‌مندان به کمپین تلویزیونی جایزه‌دهنده هات‌بات نیز می‌توانند به صورت آنلاین این ویدئوها را در وب‌سایت این شرکت مشاهده کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *