خانه / اخبار آموزشگاه / استفاده از ربات های برای انجام امور پزشکی-اسفند ۹۸ آموزشگاه قم

استفاده از ربات های برای انجام امور پزشکی-اسفند ۹۸ آموزشگاه قم

ربات‌ها نمی‌توانند جایگزین انسان‌ها باشند، اما می‌توانند در بسیاری امور به انسان کمک کنند

از Trinity College Dublin و همکارانش رباتی طراحی کرده‌اند که می‌تواند در نگهداری از سالمندان و بیماران با ناراحتی‌های جسمی یا روحی مفید باشد.

این ربات می‌تواند سلامت جسمی و وضعیت بیمار را به شکل مداوم و بدون نقض حریم خصوصی وی، بررسی کند.

این ربات برای انجام چه اموری مناسب است؟

Stevie نوعی کنترل‌گر خودکار برای انجام اموری است که به دخالت مستقیم پرستاران نیازی ندارند. به عنوان نمونه Stevie می‌تواند زمان مصرف دارو را یادآوری کند، همچنین می‌تواند دمای اتاق و یا روشنایی محیط را تنظیم کند. در صورتیکه بیمار به توجه پرستار و یا درمان‌های بیمارستانی نیاز داشته باشد، Stevie فرد مربوطه را آگاه می‌سازد. به عنوان نمونه برای کمک به بیماری که روی زمین افتاده، با پرستار تماس می‌گیرد و در صورت نیاز به آمبولانس، با اورژانس ارتباط برقرار می‌کند. صفحه‌ی نمایش روی سر Stevie می‌تواند در برقراری تماس‌های تصویری استفاده شود. به این شکل بیمار می‌تواند با دوستان و نزدیکان ارتباط کلامی برقرار نماید.

از مدتها پیش ربات های موبایل با هوش اجتماعی بالای خود به عنوان یک پاسخ در خصوص کمبود مزمن پرستاری در آمریکا مطرح شده اند براساس اعلام دفتر آمار کار ایالات متحده ، تقاضا برای پرستاران در آمریکا از ۲٫۷ میلیون در سال ۲۰۱۴ به ۳٫۲ میلیون در سال ۲۰۲۴ افزایش می یابد، که این افزایش بسیار چشمگیر است.

سال گذشته ، Diligent Robotics موکسی را که به عنوان یکی از ایده های تغییر سریع نسبت به شرایط فعلی در نظر گرفته می شد به بازار معرفی کرد. در دوره آزمایشی، این ربات در چهار بیمارستان ایالات متحده استفاده شد. آندره تاماز ، مدیرعامل و بنیان گذار Diligent Robotics در این خصوص گفت: چشم انداز ما بهبود نحوه تفکر افراد در خصوص کار خود با دادن وقت بیشتر برای استفاده از مهارت های منحصر به فرد انسانی خود است و در نتیجه ربات ها در این فضا بسیار مهم و یاریگر خواهند بود. ربات موکسی می تواند چشم انداز شرکت ما را به کلی تغییر دهد.

درباره ی tarasheh

همچنین ببینید

بررسی آموزشگاه کامپیوتر تراشه

آغاز دوره جدید فرانتند

آغاز دوره جدید فرانتند