سلام بر همه دوستان در آموزشگاه تراشه و امیدوارم موفق باشید .

با آموزشگاه تراشه همراه باشید.

فریمورک ویو جی اس یا Vue.js

vue.js یک فریم ورک اوپن سورس جاوا اسکریپت میباشد که برای ساخت اپلیکیشن های تک صفحه ای یا اصطلاحا SPA (single-page application) و همچنین طراحی محیط رابط کاربری مورد استفاده قرار میگرید.

با وجود فریمورک Vue.js شما میتوانید از فریمورک ها یا کتابخانه های دیگر جاوا اسکریپت هم بهره بگیرید ولی vue.js تقریبا یک فریمورک کامل سمت کلاینت یا فرانت اند وب سایت است . هدف اصلی توسعه ی vue.js ایجاد سایت های تک صفحه ای یا spa بوده است.

محبوبیت Vue.js رو به افزایش است و هر روز بر تعداد برنامه نویسانی که به استفاده از این فریمورک رو می آوردند افزوده میشود .

0 ویو جی اس

مهم ترین ویژگی های فریمورک Vue.js

یادگیری آسان: همانطور که قبلا اشاره کردیم یکی از دلایل ساخت ویو جی است توسط Evan You آسان کردن سینتکس ها و حذف کدهای سنگین و اضافه بوده است . در ویو جی اس شما تنها نیاز دارید که به جاوا اسکریپت تسلط پیدا کنید تا در Vue.js به راحتی بتوانید کدنویسی کنید.همین موضوع باعث شده که یادگیری آن ساده تر از فریم ورکهای دیگر مانند React و یا انگولار باشد.

مستد سازی و داکیومنت کامل : اگر سری به وب سایت رسمی ویو جی است به آدرس https://vuejs.org بزنید و به منوی Learn مراجعه نمایید مستندات کاملی از فریم ورک ویو جی است را برای توسعه دهندگان مشاهده میکنید.

سبک بودن ویو جی اس : نسخه ی ۲ ویو حجم بسیار کمی در حدود ۲۰  کیلوبایت دارد و همین حجم کم باعث ایجاد سرعت بهتری به نسبت سایر فریم ورکها میشود

پلاگین ها و ابزارها : برای ویو جی اس پلاگین های کاربردی بسیاری نوشته شده است که توسعه دهندگان میتوانند براحتی این پلاگین ها را به پروژه های خود بیافزایند تا پروژه خود را کاملتر نمایند.در کنار آن ابزارهایی مانند vue loader , Devtools , vue cli  نیز در دسترس توسعه دهندگان میباشد.

vue.js و laravel : یکی دیگر از دلایل محبوبیت ویو جی اس پشتیبانی رسمی آن توسط فریم ورک لاراول میباشد که به عنوان یکی از Dependency های لاراول ارائه شده و نمونه پروژه های بسیاری هم اینک در github با ترکیب این دو فریم ورک برای ساخت اپلیکیشنهای تک صفحه ای منتشر شده است.

یادگیری فریمورک Vue.js بسیار آسان است

یکی از ویژگی های فریمورک Vue.js به نظر من این است که این فریمورک راحت ترین فریمورک در بین تمامی فریمورک ها یا کتابخانه های جاوا اسکریپتی است . برای شروع شما نیاز به چند خط جاوااسکریپت لابلای HTML نیاز دارید . همین !

برای شروع و حرفه ای شدن در Vue.js شما به دانش خاصی نیاز ندارید . این فریمورک بهترین گزینه برای افرادی که میخواهند تازه شروع کنند یا افرادی که حتی حرفه ای هستند میباشد .

مطالب مرتبط