آموزش ورد, دسته‌بندی نشده

آموزش مقدماتی ورد سربرگ design – آموزشگاه تراشه

سربرگ design

قسمت:سربرگ design

در قسمت قبلی آموزش مقدماتی مایکروسافت ورد  تب Insert آموزش داده شد و حالا این قسمت را به سربرگ design اختصاص می دهیم. تب Design یکی از ساده ترین بخش های مایکروسافت ورد است و کار این تب طراحی و رنگ آمیزی نوشته است.با آموزشگاه تراشه همراه باشید.سربرگ design

 

در این قسمت یک سری تم های رنگی آماده برای شما قرار داده شده که می توانید از آن ها استفاده کنید و یا به صورت آنلاین تم جدیدی دریافت کنید یا تمی که بر روی کامپیوترتان قبلا ذخیره کرده اید را انتخاب و استفاده کنید. همچنین به صورت دستی نیز می توانید رنگ نوشته خود را تغییر دهید و یا تم فونت ها را نیز می توانید تغییر دهید که باز هم دو گزینه پیش روی شماست که یکی استفاده از یکی از تم های پیش فرض مایکروسافت است .سربرگ design

قسمت: page background

در این قسمت میتوانید گزینه های  Watermark، Page Color و Page Borders قرار دارد که در ادامه  در آموزشگاه تراشه درباره هر کدام توضیح می دهیم.

گزینه واترمارک (Watermark): این گزینه برای قرار دادن نام و نشانی مرود نظر در صفحه به کار می رود. اما ممکن است بپرسید واترمارک چیست؟ قطعا در نوشته های مختلفی به آن برخورد کرده اید! همان نوشته بزرگ و کم رنگ که در پشت تمامی نوشته های یک صفحه قرار می گیرد. برای مثال قطعا در خیلی از جزوات دیده اید که نام یک استاد یا یک مجموعه آموزش بزرگ و کم رنگ در پشت تمامی صفحات یک جزوه قرار گرفته است. این نوشته بزرگ کم رنگ همان واترمارک است که در قسمت Page Background تنظیم می شود و می تواند هر نوشته ای باشد،(در برخی از جزوه ها هم به وفور دیده میشود که بسیار روی اعصاب است، نویسنده)

گزینه Page Color یا رنگ صفحه: همانطور که از اسم این گزینه معلوم است به صفحات ما یک رنگ می دهد. به صورت پیش فرض رنگ پس زمینه ای که ما تایپ می کنیم همان رنگ کاغذ معمولی است اما با این گزینه می توان رنگ پیش فرض را تغییر داد و رنگ دلخواه را اعمال کرد.(در برخی از حرفه ها نیاز به پرینت در کاغذ رنگی است،نویسنده)

گزینه Page Border: این گزینه برای صفحه ما یک چهارچوب و یک حاشیه ایجاد می کند که حالت ها و سبک های مختلفی دارد که به سلیقه شخصی شما و محتوایی که می نویسید بستگی دارد. برای مثال شما می توانید یک حاشیه ساده با رنگ مشکی ایجاد کنید یا یک حاشیه طرح دار با رنگ دلخواهتان که توسط این گزینه درسربرگ design  انجام می پذیرد.(حاشیه به نوشته جان و می دهد و آن را زیبا میکند، میتوان از آن به عنوان معیاری برای نوشتن در خطوط نام برد، نویسنده)

 

 

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط