ارز دیجیتال

ثبات قیمت بیت‌کوین بالا ۳۸ هزار و اتریوم ۲٫۵ هزار دلار

تا زمان انتشار، BTC با ۱% افزایش به ۳۸۱۶۲ دلار با ارزش بازار ۷۲۳ میلیارد دلار معامله می شود. به همین ترتیب، اتریوم (ETH) نزدیک به ۲۶۰۰ دلار معامله می شود. Santiment ارائه دهنده داده های زنجیره ای گزارش می دهد که با وجود عقب نشینی، معامله گران همچنان شک دارند. این می افزاید که این احساسات منفی “احتمال زیادی برای دامن زدن به افزایش بیشتر قیمت ها دارد”.

علاوه بر این، داده های دیگری نشان می دهد که با بالا رفتن قیمت بیت کوین از شاخص ترس و طمع بیت کوین، از سطوح «ترس شدید» به «ترس» کنونی کاهش یافته است.

از سوی دیگر، بازیگران نهادی همچنان بر فعالیت های زنجیره ای بیت کوین تسلط دارند. مطابق با Glassnode :

حجم انتقال بیت‌کوین همچنان تحت سلطه جریان‌های اندازه سازمانی است، به طوری که بیش از ۶۵ درصد از کل تراکنش‌ها بیش از یک میلیون دلار ارزش دارند. روند صعودی تسلط نهادی در حجم زنجیره زنجیره ای از حدود اکتبر ۲۰۲۰ آغاز شد، زمانی که قیمت ها حدود ۱۰ تا ۱۱ هزار دلار بود.

اتریوم، آلتکوینی که باید مراقب آن باشیم

از سوی دیگر، ارائه‌دهنده داده‌های زنجیره‌ای نیز گزارش می‌دهد که فعالیت آدرس اتریوم علیرغم سقوط در اوایل ماه، در سطوح پایدار باقی می‌ماند. اشاره می کند:

اتریوم برای پایان هفته دوباره سطح ۲۵۵۰ دلار را به دست آورد. با توجه به اینکه بیت‌کوین هفته را با یک فشار خوب به پایان می‌رساند و آدرس فعال $ETH ثابت می‌ماند.

اگر به آلتکوین‌های دیگر نگاه کنیم، Chainlink (LINK) پس از اصلاح ۵۰ درصد قوی در اوایل این هفته، به خوبی رشد می‌کند. تا زمان انتشار، Chianlink (LINK) با ۷ درصد افزایش به قیمت ۱۷٫۳۵ دلار و ارزش بازار ۷٫۹ میلیارد دلار معامله می شود.

از سوی دیگر، آدرس‌های نهنگ کاردانو در بحبوحه اصلاح قیمت اخیر در حال بارگیری کیف‌های خود بوده‌اند. Santiment گزارش می دهد : ” قیمت کاردانو، مانند بسیاری از آلت کوین ها، در ۱۰ روز گذشته به شدت کاهش یافته است و -۳۴٪ کاهش یافته است. با این حال، آدرس‌های بزرگی که بین ۱۰ هزار تا ۱ میلیون دلار ADA دارند، ۱۱۳ درصد بیشتر در کیف‌های جمعی خود از زمان سقوط در ۱۷ ژانویه دارند و ۵۳٫۶ میلیون دلار توکن جمع‌آوری می‌کنند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط