اخبار فناوری

اخبار ۱۰ مهر

توییتر تا پایان ۲۰۱۶ به فروش می رود

فناوران- درحال حاضر سرمایه توییتر در بازار بالغ بر ۱۳.۳ میلیارد دلار برآورد شده است. طی ده روز گذشته ارزش سهام توییتر به دلیل داغ شدن شایعات خرید توییتر ۲۲ درصد افزایش یافته است.
هنوز معلوم نیست کدام یک از کمپانی هایی که شایعه خرید توییتر از سوی آنها مطرح است، خریدار نهایی این شبکه اجتماعی باشند اما آنچه قطعی است، فروش توییتر تا پایان سال ۲۰۱۶ است.
 گوگل
یکی از خریداران احتمالی توییتر، گوگل است. پیش بینی شده به زودی از سوی گوگل پیشنهاد خرید توییتر ارایه می شود. گوگل سال هاست رویای داشتن یک شبکه اجتماعی موفق و موثر بر جامعه جهانی را دارد. تلاش این کمپانی منجر به طراحی و تولید سرویس هایی شد که بعضی از آنها فرط ناموفق بودن تعطیل شدند و برخی دیگر بدون استقبال کاربران همچنان به کار خود ادامه می دهند.
هرچند نام گوگل پلاس به عنوان یکی از بزرگ ترین شبکه های اجتماعی مطرح است؛ اما بر کسی پوشیده نیست که «بزرگ ترین» مدیون تعداد کاربران گوگل است که به صورت پیش فرض عضو گوگل پلاس نیز محسوب می شوند؛ بنابراین خرید توییتر می تواند رویای گوگل را به واقعیت بدل کند.
 سیلزفورس
احتمال خرید توییتر از سوی سیلزفورس از این بابت قوی تر از دیگر احتمالات است که درحال حاضر این شرکت بیش از ۴ میلیارد دلار از سرمایه توییتر را در اختیار دارد. هرچند این کمپانی هیچ اظهارنظری درباره خرید توییتر نکرده اما «والا افشار» مدیر تبلیغات دیجیتال سیلزفورس چندی پیش نظرات جالبی درباره توییتر و مزایای آن به عنوان یک شبکه اجتماعی مطرح کرد. وی گفت توییتر یک شبکه شخصی آموزش محور و یک کانال خبری مناسب برای دریافت آنی اطلاعات است.
 مایکروسافت
مایکروسافت که اخیرا با خرید لینکدین فعالان شبکه های اجتماعی را متعجب کرده، یکی از خریداران احتمالی توییتر نیز معرفی شده است. چند ماه پیش مایکروسافت برای خرید لینکدین بیش از ۲۶ میلیارد دلار هزینه کرد. پیش بینی می شود این کمپانی پیشنهاد خرید به توییتر بدهد.
 دیزنی
در کنار کمپانی های فناوری بزرگ که در فهرست خریداران احتمالی توییتر قرار دارند، شایعاتی مبنی بر تمایل خرید توییتر از سوی دیزنی نیز مطرح است. این احتمال را نخستین بار رسانه خبری Bloomberg مطرح کرد. وی طی انتشار گزارشی خبر داد دیزنی در حال همکاری با بانک های آمریکایی است تا روی توییتر قیمت بگذارد.
دیزنی سابقه درخشانی در سرمایه گذاری روی رسانه های اجتماعی دارد از جمله این رسانه ها می توان از Hulu و Vice نام برد. این کمپانی در حوزه شبکه های تلویزیونی نیز سهم دارد؛ شبکه ABC متعلق به دیزنی است.
[metaslider id=393]

پشت کردن طرفداران به هیلاری کلینتون برای انداختن سلفی

%d9%87%db%8c%d9%84%d8%a7%d8%b1%db%8c-%da%a9%db%8c%d9%84%db%8c%d9%86%d8%aa%d9%88%d9%86

 

عکاس این عکس که ویکتور ان جی نام دارد، بعد از انتشار این عکس در توییتر در مدتی کوتاه مورد توجه کاربران سراسر جهان قرار گرفت. این عکس بیش از ۲۶ هزار لایک خورده و بیش از ۲۲ هزار بار بازنشر شده است. در این عکس همه مردم پشت به هیلاری کردند تا با او سلفی بگیرند.

آغاز ثبت نام سومین دوره جام بازی های رایانه ای خلیج فارس

جام خلیج فارس

فناوران– براساس مصوبه ستاد اجرایی مسابقات، گیمرها از سراسر کشور پس از انتخاب مرکز بازی خود می توانند از تاریخ ۳۰ مردادماه ۱۳۹۵ از طریق پورتال رسمی مسابقات به آدرس iranpgc.ir در ۸ رشته بازی به صورت انفرادی و گروهی رقابت کنند. این دوره از مسابقات بر دو پلات فرم دستکتاپ و کنسول برگزار خواهد شد.
لازم به توضیح است بازی های گروهی تا مرحله فینال به صورت آنلاین و بازی های انفرادی به صورت حضوری در مراکز بازی در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
بازی های FIFA,PES و بازی های ایرانی ارتش های فرازمینی، مبارزه در خلیج عدن و شتاب در شهر به صورت انفرادی و بازی های Dota2 ,CSGO   ,LOL به صورت گروهی برگزار خواهد شد.
دبیر اجرایی جام خلیج فارس در رابطه با رشته بازی های گزینش شده در این دوره از مسابقات گفت: به منظور حمایت از تولیدات داخلی در این دوره از مسابقات سه رشته بازی ایرانی خواهیم داشت که این مهم را نسبت به دوره های قبلی افزایش داده ایم، همچنین تمامی بازی های گروهی- خارجی این دوره دارای ویرایش خلیج فارس است و تمامی مواردی که با قوانین و موازین شرعی کشور مغایرت دارد، اصلاح کرده ایم.
حسین کیایی در رابطه با زمانبندی این دوره از مسابقات گفت: پس از رایزنی های صورت گرفته در ستاد اجرایی مسابقات به دلیل عدم تداخل در برگزاری دیگر تورنمنت ها در تهران، تقویم برگزاری سومین دوره مسابقات جام خلیج فارس مشخص شد. متقاضیان می توانند تا تاریخ ۲۰ شهریورماه سال ۹۵ از طریق پورتال مسابقات ثبت نام خود را انجام دهند و در عید سعید قربان همزمان در سراسر کشور مسابقات مقدماتی آغاز خواهد شد و پس از مشخص شدن نفرات برگزیده از سراسر کشور، نفرات برگزیده از تاریخ ۳ مهرماه سال جاری در تهران به رقابت خواهند پرداخت.
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.