فهرست مطالب

ترفند های ویندوز برای حرفه ای هایی که میخواهند کامپیوتر را قورت دهند

اولین کلید گزینه win+D میباشد که برای رفتن سریع به محیط دستکاب بوده است.

دومین گزینه: win+tab تغییر پوشه ها و برنامه ها با نمایی بسیار زیبا و حرفه می باشد.

ترفند

         [highlight color=”green”]با مــا در آمــــــوزشگاه تـــراشه همــــراه باشید.[/highlight]

سومین گزینه: وقتی Win  را با یکی از شماره های ۱ تا ۹ بزنید به ترتیب خانه های task manager  را باز میکند

         [highlight color=”green”]با مــا در آمــــــوزشگاه تـــراشه همــــراه باشید.[/highlight]

آپدیت ویندوز خود را برنامه ریزی نمایید

ترفند

شما می توانید از طریق Start، Settings ، Updates and Recovery و بخش Windows Updates، ریستارت های سیستم برای نصبت آپدیت ها را برنامه ریزی نمایید. همچنین می توانید با انتخاب Notify to Schedule Restart این کار را برای آپدیت های آتی نیز انجام دهید.

ترفند

ذخیره باتری

اگر از لپ تاپ استفاده می کنید و باتری در حال تمام شدن است، ویندوز ۱۰ آنقدر باهوش طراحی شده تا سرویس های پس زمینه و کارهایی که پشت پرده انجام می شوند را قطع کرده یا کاهش دهد تا بتوانید کمی بیشتر از باتری دستگاه خود کار بکشید.

برای فعال کردن Battery Saver، روی Start کلیک کنید، به Settings بروید و Battery Saver را ابتدا با کلیک بر روی System فعال نمایید.

– انتقال پنجره‌ها به نمایشگرهای مختلف

یکی از قابلیت‌های ویندوز ۷ در سیستم‌هایی با چند نمایشگر امکان انتقال پنجره‌ها از یک نمایشگر به نمایشگر دیگر است.

برای این کار کافی است از کلیدهای [Windows]+[Shift]+[Left] و [Windows]+[Shift]+[Right] برای انتقال پنجره‌ها به نمایشگر چپ و راست انتخاب کنید

ترفند

– تغییر نام همزمان فایل‌ها

در ویندوز ۷ امکان تغییرنام فایل‌های مختلف به‌صورت همزمان وجود دارد. برای این کار کافی است پوشه‌ها یا فایل‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید و کلید F2 را فشاردهید. به این ترتیب شماره‌ها به‌صورت خودکار به انتهای نام‌ها اضافه می‌شود.

وضع قوانین جدید در ویندوز۷:

اگر مجبور هستید کامپیوتر خود را با کابران دیگری به‌اشتراک بگذارید که نباید امکان نصب و دسترسی به برخی برنامه‌ها و سرویس‌ها را داشته باشند، می‌توانید از قابلیت AppLocker در ویندوز ۷ استفاده کنید. با استفاده از این قابلیت می‌توانید برای هر چیزی که متعلق به یک ناشر خاص، مثلاً مایکروسافت باشد، قوانینی تعیین کنید و اجازه دسترسی به آن برنامه‌ها و سرویس‌ها را به کاربران بدهید. برای این کار روی منوی Start کلیک، عبارت GPEDIT.MSC را تایپ کرده و کلید Enter را بزنید.

در ادامه به این مسیر Computer Configuration > Windows Settings > Security Settings > Application Control Policies > AppLocker بروید. در این قسمت می‌توانید در این باره به وضع قوانین بپردازید.

ترفند

مطالب مرتبط