آموزش آنلاین فتوشاپ, فتوشاپ

تفاوت فتوشاپ CC در مقابل فتوشاپ CS6

Photoshop CC و Photoshop CS6. تفاوت بین این دو نسخه از یک اپلیکیشن چیست؟ کدام یک در طول زمان بهتر عمل کرده است؟ در این مقایسه بین دو نسخه از برترین نرم‌افزار طراحی گرافیک Adobe آشنا شوید.

فتوشاپ با توجه به اینکه یکی از نمادین ترین برنامه های Adobe بوده است، سابقه طولانی در به روز رسانی و ارتقا داشته است. ابتدا به عنوان یک ابزار قدرتمند برای ویرایش عکس ها شروع شد و به توسعه همه چیز از گرافیک وب سایت گرفته تا مواد چاپی گسترش یافت.

با این حال، گاهی اوقات، نسخه‌های نرم‌افزاری که فقط می‌خواهید برای برخی از ویژگی‌های استاندارد آن‌ها استفاده کنید، ممکن است از کار افتاده یا به طور منحصربه‌فرد در نسخه‌های ارتقا یافته ارائه نشده باشند. قبل از اینکه روزهای Adobe Creative Suite یک مدل آنلاین و مبتنی بر اشتراک باشد، بازگشت به عقب کار آسانی نبود.

قبل از Adobe CC

زمانی بود که Adobe Creative Suite سرمایه گذاری سنگین تری بود و صدها هزینه برای تنها تعداد انگشت شماری از برنامه های آنها داشت. شما یک بار هزینه پرداخت کردید و برای ارتقاهای بعدی قیمت کاهش می یافت، اما نسخه های قبلی اساساً از کار می افتادند.

خوشبختانه، ادوبی تمایل زیادی به حفظ نسخه های قدیمی برنامه های خود داشته است. اگر روی یک رایانه قدیمی کار می کنید و می ترسید آخرین نسخه فتوشاپ یا ایلاستریتور کار نکند، می توانید به چند نسخه برگردید و تکرار کلاسیک تری از برنامه مورد نظر را دانلود کنید.

برنامه های مدرن Adobe اکنون همه تحت قالب CC شناخته می شوند و به Creative Cloud اشاره می کنند. تحت این پلتفرم جدید، Photoshop CC اکنون با هزینه اشتراک ماهانه قابل خرید است و به کاربران اجازه می دهد تا زمانی که مشترک هستند به آخرین نسخه ها دسترسی داشته باشند.

همانطور که از عنوان Creative Cloud پیداست، Photoshop CC همچنین از مزایای ذخیره فایل ها و کشیدن اطلاعات از سرورهای ابری خود برخوردار است. این به کاربران امکان دسترسی آسان به مواد و برنامه های خود را از دستگاه های مختلف می دهد و به آنها امکان می دهد آنها را روی دستگاه های دیگر نصب کنند. دیگر نیازی به پیکان بین ماشین‌ها با کلیدهای فعال‌سازی نیست!

با این حال، هزینه اشتراک یکی از بزرگترین شکایات در مورد Photoshop CC (اما به طور کلی CC) بوده – و همچنان خواهد بود. در حالی که پرداخت ماه به ماه برای آخرین نسخه های کاتالوگ Adobe از نظر قیمتی ارزان به نظر می رسد، هزینه ای است که می تواند در طول زمان افزایش یابد.

تفاوت فتوشاپ CC و فتوشاپ CS6

Adobe Photoshop CS6 (به دلیل ششمین نسخه Adobe Creative Suite) از این نظر تفاوت قابل توجهی داشت. قیمت اولیه تند بود، اما یک بار هزینه بود، به این معنی که اگر قصد استفاده طولانی از آن نسخه را داشتید، ارزش پول خود را خواهید داشت.

از آنجایی که CS6 یک نسخه قدیمی است، برخی از عملکردهای قوی تر یا ویژگی های دسترسی به ابر را ندارد. با این حال، هنوز هم اکثر توابع اولیه و ضروری را انجام می دهد که اکثر کاربران برای آن به برنامه هجوم می آورند. ویرایش های اولیه تصحیح رنگ ، برش، و گرافیک های شطرنجی کلی را می توان اعمال کرد.

 

با این حال، یکی از اشکالات استفاده از Photoshop CS6 این است که خوب، شما نمی توانید آن را بخرید. Adobe فروش Creative Suite را متوقف کرده است و اکنون به طور انحصاری تمام محصولات Adobe خود را تحت نام تجاری Creative Cloud به فروش می رساند.

با متوقف شدن CS6، باید با یافتن فروشنده‌ای که نسخه فیزیکی خود را دست نخورده دارد، برنامه را به تنهایی پیگیری کنید. این جنبه جستجوی اشخاص ثالث برای یافتن نرم افزار، یافتن فتوشاپ CS6 را سخت تر می کند و استفاده از آن را آسان نمی کند.

یک جایگزین CS6

اگر جذابیت CS6 این است که به جای هزینه اشتراک طولانی، یک قیمت پایین دارد، یک جایگزین احتمالی ممکن است در Adobe Photoshop Elements باشد. با یک بار هزینه ۹۹٫۹۹ دلار برای مجوز مادام العمر به آن نسخه از برنامه.

Photoshop Elements به عنوان نسخه مصرف‌کننده‌تر نرم‌افزار معرفی شده است. این جنبه به دلیل تغییر رابط کاربری، ابزارهای ساده شده و عدم وجود ویژگی های متراکم تر است. اما با گذشت زمان بسیار از CS6، تعجب آور است که چگونه بسیاری از ویژگی های آشنا به Elements منتقل شده اند.

شما هنوز هم می توانید بسیاری از عملکردهای حیاتی CS6 را از نظر ویرایش عکس انجام دهید. قرمزی چشم ها را می توان حذف کرد، نواحی را می توان برش داد یا حذف کرد، و مقدار شگفت انگیزی از ابزارهای هوشمند موجود است. تقریباً هر کاری که می توانید با CS6 انجام دهید در Elements قابل انجام است.

اگر همچنان مشتاق هستید که به CS6 بازگردید، اگر هنوز دیسک را دارید یا آن را در جایی برای فروش پیدا کرده اید، در اینجا تفاوت های کلیدی وجود دارد که باید هنگام بررسی نسخه مورد توجه قرار دهید. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، نرم افزارهای قدیمی دارای مجموعه ساده تری از ابزارها و گردش کار هستند.

مزایا و معایب استفاده از Photoshop CC

فتوشاپ CS6 یک رابط ساده و ساده دارد که فضای مناسبی را برای یک بوم خالی باقی می گذارد. ابزارهای موجود برای اجازه دادن به لایه‌ها، تنظیمات، سبک‌های سایه، ابزارهای فرم آزاد، پشتیبانی از ابزار تبلت و چند عملکرد شی هوشمند.

با این حال، در مقایسه با Photoshop CC، این جنبه ها محدود است. استایل‌های سایه فقط در یک شکل برای لایه‌ها در CS6 وجود دارند، در حالی که CC به بسیاری موارد دیگر اجازه می‌دهد. ابزار قلم در پشتیبانی از براش‌ها در CS6 محدود است، در حالی که CC بیش از ۱۰۰۰ سبک مختلف براش را ارائه می‌کند (با تعداد بیشتری که می‌توان با افزونه‌ها اضافه کرد).

Photoshop CC همچنین افزودنی های انقلابی را اضافه کرده است که برنامه را به مراتب بیشتر از یک برنامه شطرنجی سازی گرافیکی گسترش می دهد. یک جنبه ۳ بعدی اضافه شده است که به شما امکان می دهد تصاویری بسازید که می توانند به روشی ساخته شوند که فقط در برنامه های انیمیشن سه بعدی امکان پذیر است.

Camera RAW همچنین برای فوکوس بهتر بر روی ویرایش‌های عکس RAW، یک گزینه مورد استقبال بوده است. اگر صرفاً به دنبال تغییر رنگ، تعادل، کنتراست، روشنایی و غیره یک تصویر هستید، بارگذاری Camera RAW در یک لایه چند لغزنده ساده را برای انجام این کار نشان می دهد.

فتوشاپ سی سیفتوشاپ CS6
مبتنی بر اشتراک (پرداخت ماهانه)خرید یکباره (دیگر در دسترس نیست)
نیازهای بالاتر رایانه برای اجرانیازهای کمتر کامپیوتر برای اجرا
در تابلوهای هنری کار کنیدبدون تابلوهای هنری
پشتیبانی از فرمت های فایل جدیدبرخی از قالب‌های فایل جدید باز نمی‌شوند
پشتیبانی و ارتقاء کامل Adobeبدون پشتیبانی Adobe
ویژگی ها و ابزارهای جدید در دسترس هستندویژگی های کلاسیک، بدون به روز رسانی جدید
با پلاگین های جدید کار می کندبا پلاگین های قدیمی کار می کند

نتیجه نهایی

پس با مشخص بودن این تفاوت ها، کدام نسخه فتوشاپ را دنبال می کنید؟ خوب، Photoshop CC واضح به نظر می رسد، با توجه به اینکه تقریباً تنها انتخاب شما برای خرید برنامه از Adobe است.

از نظر امکانات، شکی نیست که Photoshop CC برتر است. با ابزارهای بهبودیافته، قابلیت‌های حیله‌گر، و ادغام با برنامه‌های متعدد دیگر (Adobe یا غیره)، آخرین نسخه همچنان قوی‌ترین نسخه است.

با این حال، اگر فقط به دنبال سادگی فتوشاپ CS6 هستید و نمی خواهید کیف پول خود را بشکنید یا چشمانتان به دنبال یک نسخه قدیمی است، یک جایگزین احتمالی Photoshop Elements برای کسانی است که می خواهند تجربه مشابهی داشته باشند.

ممکن است عناصر فتوشاپ به اندازه استفاده از نسخه‌های حرفه‌ای‌تر برنامه، قوی نباشد. خوشبختانه از مزایای ابزارهای ساده و هزینه خرید یکباره برخوردار است که باعث می شود کاربران نوستالژیک احساس کنند که در خانه هستند.

بنابراین، در حالی که CS6 ممکن است یک قطعه برنامه نویسی بازنشسته باشد، Photoshop CC همچنان بسیار توانمندتر است، و امثال Photoshop Elements کاملاً این شکاف را برای طراح علاقه مند به CS6 که می خواهد ساعت را کمی به عقب برگرداند، پر می کند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط