تلگرام یک پیام رسان هست که تونسته در مدت کم محبوبیت زیادی از نظر امنیت ، سرعت، قابلیت ها و … بدست بیاره.

اینستاگرام با اشتراک گذاری کلیپ ها و عکس ها شناخته میشه و کاربرا روزانه میتونن کار هایی که انجام میدن رو با بقیه کاربرا به اشتراک بذارن و خودشون هم میتونن از بقیه پیج ها بازدید کنن.

تفاوت های اصلی تلگرام و اینستاگرام

 

یکی از تفاوت های اصلی تلگرام و اینستاگرام همینه که تلگرام یه شبکه پیام رسان هست ولی اینستاگرام یه شبکه اجتماعی برای اشتراک گذاری عکس و فیلم هست.

تلگرام و اینستاگرام هر دو شبکه اجتماعی یا (social network) هستن ولی از نظر نوع شبکه باهم تفاوت دارن.

تلگرام جزو اپلیکیشن هایی هست که در ایران جایگاه خوبی بدست آورده و اینستاگرام هم تقریبا به اندازه تلگرام در ایران مورد استقبال قرار گرفته.

گه بخوایم تلگرام و اینستاگرام رو توی دو دسته مختلف بزاریم تلگرام جزو messenger (پیام رسان) و اینستاگرام هم جزو microblog و بلاگ ها هست.

حالا میرسیم به اینکه پیام رسان بودن تلگرام مشخصه ولی میکروبلاگ یعنی چی؟

میکروبلاگ به طور ساده فضاییه که در اختیار کاربره و کاربر میتونه در اون فضا و مناسب با فضای اونجا تولید محتوا کنه. حالا این فضا میتونه یه وب سایت باشه یا یه پیج اینستاگرام یا همچین چیزایی.

خب حالا برای جمع بندی اینطوری بگیم که تفاوت اصلیه اینستاگرام و تلگرام اینه که اینستاگرام میکروبلاگه ولی تلگرام مسنجره. یعنی برای جاهایی که حجم پیام ها زیاده تلگرام به عنوان پیام رسان گزینه خوبیه و برای جاهایی که پیام ها کمه و بیشتره نیاز به ارتباط با مخاطبا هست، اینستاگرام یهترین گزینس.

مطالب مرتبط