تکنولوژی چند لنزه چیست؟

تکنولوژی چند لنزه چیست؟

فهرست مطالب

تکنولوژی چند لنزه چیست؟

امروزه با پیشرفت علم، تمامی برند های گوشی سازی از تکنولوژی چند لنزه بهره می گیرند. این تکنولوژی تقریبا جدید تصاویر را با کیفیت بهتری می گیرد. در اصل این تصاویر را یک لنز می گیرد و سایر لنز ها جزئیات را به عکس اضافه می کند. شاید برای شما هم سوال شده باشد که چگونه یک لنز عکس را می گیرد و لنز های دیگر جزئیات تصویر را اضافه می کند. در این مقاله این تکنولوژی عجیب را مورد بررسی قرار می دهیم.

افزایش کیفیت عکس در هنگام زوم کردن

در گوشی هایی که تنها یک لنز دارد اگر عکسی را زوم شده بگیرید کیفیت تصویر بسیار کاهش پیدا می کند. اما در گوشی های دو لنزی این مشکل حل شده است. لنز دوم گوشی به کمک لنز اصلی می آید و با تجزیه کردن پرتوهای نور لنز اصلی، تصویر را در حالت زوم با کیفیت بیشتری می گیرد. این عمل مانند لنز های تلسکوپ است. به تصویر زیر توجه کنید. گوشی های دو لنزی شبیه تصویر زیر عمل می کنند با این تفاوت که پرتوهای دو لنز در شبکه ای با هم ادغام می شود.

تکنولوژی چند لنزه چیست؟

تنظیم نور تصویر

آیا توجه کردید که در گوشی هایی که یک لنز دارند، زمانی که در محیط پر نوری عکس میگیری، جاهایی که نور بیشتری وجود را تصویر واضح نیست. گوشی های سه لنزی اگر توجه کرده باشید همیشه نور تصویر بهتر از سایر تصویر هاست. لنز سوم گوشی ها وظیفه عکس برداری ندارد؛ بلکه لنز سوم نور محیط را دریافت و بر اساس آن نور تصویر را تنظیم می کند. به تصویر زیر توجه کنید. تصویر زیر نسب به سایر تصاویری که توسط گوشی های یک لنزی گرفته شده است، نورپردازی بهتری دارد و تمامی اجزاء آن واضح است.

تکنولوژی چند لنزه چیست؟

تشخیص عمق تصویر

یکی ویژگی هایی که یک تصویر، عمق و حجم دار بودن آن است. بیشتر گوشی هایی که لنز معمولی دارند، حجم دار بودن تصویر را نمی گیرند و عمق را در تصویر نمایش نمی دهند. لنز تشخیص عمق، عمق و حجم تصاویر را دریافت و با تصویر گرفته شده ادغام می کند. به دو تصویر زیر توجه کنید. اگر با دقت زیاد توجه کنید، متوجه می شوید که تصویر سمت راست نسبت به سمت چپ، عمق بهتر و واضح تری دارد.

 

 

تکنولوژی چند لنزه چیست؟

تشخیص زاویه تصویر

این یک مورد جدید است که به تازگی به لنز های اضافه شده است و زیاد گسترش پیدا نکرده و بیشتر بدون کارایی است. این لنز زاویه تصاویر را تشخیص و با تصویر اصلی ادغام می کند.

نتیجه گیری

این ویژگی هایی که ذکر شده است هر کدام باعث افزایش کیفیت تصویر است. تکنولوژی چند لنزه این ویژگی ها را در تصویر حفظ می کند. شرکت های بزرگ روی این لنز ها کار می کنند تا این ویژگی ها را بهتر در تصویر حفظ کنند.

 

 

سخن پایانی

امیدوارم از مقاله  “تکنولوژی چند لنزه چیست؟” خوشتان آمده باشد. در صورتی که سوالی دارید از با آی دی Globalizationreport@ در تلگرام، در میان بگذارید.

لینک کوتاه مطلب: https://b2n.ir/228924

[button color=”red” size=”green” link=”https://t.me/tarasheha” icon=”” target=”true”]کانال آموزشگاه تراشه[/button]