آموزش کامپیوتر, کامپیوتر

جلوگیری از خاموش شدن صفحه نمایش در ویندوز ده چگونه است ؟

جلوگیری از خاموش شدن صفحه نمایش در ویندوز 10

سلام بر همه دوستان خوبم , خیلی خوشحالم که شما قراره تا ادامه این مقاله با من همراه باشید .
می خواهیم به این بپردازیم که چطور جلوگیری کنیم از خاموش شدن صفحه نمایش در ویندوز ده . پس با آموزشگاه تراشه همراه باشید .

ویندوز ده

ویندوز ۱۰ (انگلیسی: Windows 10) مجموعه‌ای از سیستم‌عامل‌ها است که توسط مایکروسافت توسعه یافته و به‌عنوان بخشی از خانواده سیستم عامل‌های ویندوز ان‌تی منتشر شد. این نسخه جانشین ویندوز ۸٫۱ است که تقریباً دو سال پس از آن عرضه و در ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۵ برای مرحله تولیدی عرضه شد و در ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۵ به‌طور گسترده برای عموم مردم در دسترس قرار گرفت. نسخه دهم از طریق شبکه توسعه‌دهنده مایکروسافت و مایکروسافت تک‌ نت و به عنوان یک نسخه رایگان برای نسخه‌های خرده فروشی کاربران ویندوز ۸ و ویندوز ۸٫۱ از طریق فروشگاه مایکروسافت برای بارگیری در دسترس قرار گرفت. ویندوز ۱۰ علاوه بر بیلدهای آزمایشی اضافی نسخه دهم، که در دسترس کارمندان داخلی است، به‌طور مداوم بیلدهای جدید دریافت می‌کند و بدون هیچ هزینه اضافی برای کاربران در دسترس است. دستگاه‌های موجود در محیط‌های سازمانی می‌توانند این به روزرسانی‌ها را با سرعت کمتری دریافت کنند یا از نقاط عطف پشتیبانی طولانی مدت که فقط به روزرسانی‌های مهم مانند وصله‌های امنیتی را در طول عمر ده ساله پشتیبانی طولانی مدت دریافت می‌کنند، استفاده کنند.

جلوگیری از خاموش شدن صفحه نمایش در ویندوز ده

در ویندوز ده امکانی وجود دارد که با آن می‌توان از خاموش شدن خودکار صفحه‌نمایش جلوگیری کرد و خیلی به کارمان خواهد آمد .
ویندوز ۱۰ به‌صورت خودکار صفحه‌نمایش لپ‌تاپ یا دسکتاپ شما را بر اساس زمانی که برای آن انتخاب کرده‌اید خاموش می‌کند. البته می‌توانید مدت‌زمان تعیین‌شده را در ویندوز ۱۰ عوض کنید؛ اما خوشبختانه راهکاری وجود دارد که به‌صورت کامل جلوی خاموش شدن صفحه‌نمایش را بگیرید و از آن استفاده کنید .

زمانی که باید فایلی با حجم زیاد را در طول شب دانلود کنید، اگر تنظیمات خاموش شدن صفحه‌نمایش روی حالت خودکار باشد، بعد از مدتی کامپیوتر به حالت sleep خواهد رفت و متأسفانه دانلود شما متوقف خواهد شد و تلاش های شما به باد خواهد رفت , پس بهتر است تا ادامه با من همراه باشید .

خاموش شدن صفحه نمایش

نحوه : جلوگیری از خاموش شدن صفحه نمایش در ویندوز ده

*طبق تصویر بالا :

  – ابتدا وارد منوی استارت و سپس وارد تنظیمات شوید. با کلید‌های ترکیبی Windows + i هم می‌توان مستقیم سراغ بخش تنظیمات ویندوز ۱۰ رفت.

 – گزینه‌ی System را انتخاب و روی Power & sleep کلیک کنید.

 – اگر از لپ‌تاپ استفاده می‌کنید، از بخش «On battery power, turn off after»، گزینه‌ی Never را انتخاب کنید. در بخش دوم روی «When plugged in, turned off after» کلیک و مانند مرحله قبل، Never را انتخاب کنید. در بخش Sleep دو گزینه وجود دارد که باید مانند مراحل قبل، گزینه Never را انتخاب کنید.

نتیجه گیری

با راهکار بالا دیگر سیستم ما خاموش نخواهد شد . اگر از لپ‌تاپ استفاده می‌کنید،باید بدانید که باعث کمتر شدن عمر باتری شما می شود , و لپتاپ در گذشت زمان دچار اختلال می شود . اگر از  کامپیوتر رومیزی استفاده می‌کنید، خوشبختانه نگرانی وجود ندارد. در مجموع بهتر است فقط در مواقع نیاز از این قابلیت ویندوز ۱۰ استفاده کنید نه همیشه .

بارکد آموزشگاه
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط