موفقیت

زندگینامه جیم ران

«اِ. جیمز رآن» ، معروف به جیم رآن-Jim Rohn متولد سپتامبر سال ۱۹۳۰، کارآفرین،  نویسنده و سخنران انگیزشی آمریکایی. کارهای او تأثیر مستقیمی بر آفرینش و گسترش افراد دیگری که در صنعت رُشد شخصی فعّالیّت داشتند، [highlight color=”green”]از قبیل آنتُنی رابینز، مارک ویکتُر هَنسِن، برایان تریسی و جَک کَنفیلد[/highlight] داشت.

[highlight color=”gray”]زندگی کاری[/highlight]

تا سنّ ۲۵ ساله گی مانند همه یِ اقشار متوسّطِ مقروض، به بی راهه می رفت و نمی توانست راهی برای رسیدن به آرزوهای خود بیاید. در همین زمان با کارآفرینی به نام جان اِرل شُف(John Earl Shoaff  ) آشنا شد؛ به طوری که مسحورِ ثروت، فهم تجاری، جذبه و فلسفه ی زندگی او شد. «رآن» به سازمان فروش مستقیم «شُف» پیوست و فرآیندی از رُشد شخصی را آغاز کرد که نهایتاً به میلیونر شدن «جیم رآن» در سنّ ۳۱ ساله گی انجامید. متأسفانه «آقای شُف» که آرزوی دیدن چنین لحظه ای را داشت، یک سال پیش از آن که «جیم رآن» میلیونر شود، درگذشت. هم چنان که زمان می گذشت، «رآن» فهمید اکثرِ مردم خواستار شنیدن داستان از فرش به عرش رفتن و فلسفه ی رُشد شخصی او که او را به این کمال و فضیلت رسانده بود، هستند. پس از آن، «رآن» تا زمان مرگ به مدّت ۴۰ سال تجربه یِ خویش را در سمینارهایش بیان می کرد. ۴ میلیون نفر در سراسر جهان در سمینارهای وی شرکت کرده اند. وی در سال ۱۹۸۵م. جایزه ی  CPAE  را از انجمن سخن رانان ملّی آمریکا دریافت کرد. او هم چنین مؤلّف ۱۷ کتاب و کتاب صوتی و برنامه یِ ویدیویی ست. در سال ۲۰۰۳م. به عنوان مربی و  عضو افتخاری موزه ی رادیو و تلویزیون پیوک مشغول به برگزاری جلسات  آموزشی برای کودکان و بزرگ سالان بود.

[tie_full_img]آموزش قم[/tie_full_img]

[highlight color=”gray”]بیانات جیم ران[/highlight]

 

جیم رآن» به عنوان یک فیلسوف تجاری شناخته شده است. او مدعی تدریس حقایق ناب نبود، بلکه اصول بنیادین را تدریس می کرد و می گفت:

 

«هیچ اُصول بُنیادین جدیدی وجود ندارد. حقیقت چیز جدیدی نیست، بلکه پیر و کُهنه است. شما باید به کسانی که می گویند: «بیایید عتیقه هایِ دست ساز من را ببینید.» شکّ کنید؛ چون اگر عتیقه است، تو نمی توانی آن را ساخته باشی.»

 

«هر که به مردم خدمت کند، خود را در راه بزرگی و عظمت، ثروت، رضایت، اعتبار و لذت قرار می دهد.»

 

«مطالب سبک را نخوانید، چون ممکن است با آن‌ها سرگرم شوید، ولی رشد نمی کنید.»

 

«آرزو نکنید که مسایل آسان تر باشند، بلکه آرزو کنید شما بهتر شوید.»

 

«مهمترین خواسته یِ شما از یک شغل، نباید این باشد که چه چیزی به دست می آورم، بلکه باید این باشد که چه چیزی خواهم شد.»

 

«زمانی که شدیداً خواستار چیزی هستید، حتماً راهی برای دستیابی به آن پیدا خواهید کرد.»

 

«بدون احساس ضرورت، اشتیاق ارزش خود را از دست می دهد.

»[tie_full_img]انگیزشی قم[/tie_full_img]

 

 

«مهم نیست که از کدام طرف حصار می پرید، مهم پریدن است. بدانید که بدون تصمیم گیری، هیچ پیش رفتی وجود نخواهد داشت.»

 

«با تحصیلات رسمی تنها می توان گذران زندگی کرد، اما با خودآموختگی می توان ثروت اندوخت.»

 

«برای هر تلاش ساختار یافته چندین پاداش وجود دارد.»

[tie_full_img]عکس نوشته قم[/tie_full_img]

«زمانی را برای جمع بندی گذشته اختصاص دهید، سپس می توانید طرحی بر اساس تجربیاتتان رسم کنید و از آن برای سرمایه گذاری در آینده بهره برید.»

 

«جیم رآن» در ۵ دسامبرِ ۲۰۰۹م. در وست هیلز کالیفرنیا پس از ۱۸ ماه مبارزه با بیماریِ فیبرُزِ ریوی درگذشت.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.