شروع قطعی دوره ی icdl ویژه بانوان
از روز چهارشنبه ساعت ۴ – ۵:۳۰ .

مهارت‌های هفتگانه‌ی ICDL، در خصوص کاربرد آن‌ها هم به‌طور مختصر اشاره خواهیم کرد:

۱. آشنایی با فناوری اطلاعات (IT)

آی‌تی به معنای مطالعه، پشتیبانی، طراحی و مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی و داده‌های رایانه‌ای است که در اغلب کسب و کارها و انواع کارآفرینی‌ها کاربرد دارد.

۲. مقدمه‌ای بر ویندوز (Windows)

ویندوز یک سیستم عامل گرافیکی پیشرفته است که طراحی و چارچوب خاصی دارد و روی کامپیوترهای شخصی، موبایل، تبلت و… قابل نصب است. آشنایی با محیط ویندوز اولین مرحله‌ی عملی کار با کامپیوتر است. در این بخش افراد می‌آموزند چگونه عملیات کپی، برش، حذف و… را روی فایل‌های رایانه‌ای انجام دهند.

۳. آشنایی با ورد (Word)

ورد، نرم‌افزار پردازشگر کلمات است که برای انواع سیستم‌عامل‌ها کاربرد دارد. ایجاد فایل نوشتاری، ویرایش، قالب‌بندی و جدول‌بندی آن و کار با تصاویر و… مباحثی است که در این بخش مطرح می‌شود.

۴. آشنایی با اکسل (EXCEL)

این نرم‌افزار پرکاربرد، دارای ابزارهای گرافیکی و محاسبه است و می‌توان در محیط این نرم‌افزار فرمول‌های ریاضی و کاربردی را ایجاد کرد. مدیران پروژه‌ها و افراد تیم پروژه هر روزه از این ابزار قدرتمند برای برنامه‌ریزی، کنترل و گزارش‌دهی در پروژه‌های خود استفاده می‌کنند، بسیاری از افراد بر این باور هستند که بدون اکسل، کارایی آن‌ها بسیار کاهش خواهد یافت. این نرم‌افزار در تجزیه و تحلیل اعداد و صورت‌های مالی، ترسیم نمودارها، تهیه‌ی لیست‌های مختلف، تهیه‌ی نمودارهای مختلف و خودکار کردن بعضی فعالیت‌های تکراری کاربرد دارد.

۵. آشنایی با اکسس (Access)

این نرم‌افزار سیستم مدیریت داده‌ها و ابزاری برای تولید بانک‌های اطلاعاتی و مدیریت آن‌ها است.

۶. آشنایی با پاورپوینت (Power Point)

این نرم‌افزار برای ساخت اسلاید و ویرایش و قالب‌بندی متون و تصاویر درون آن به کار برده می‌شود و با استفاده از آن می‌توان مطالب را به صورت خلاصه و چند رسانه‌ای به نمایش گذاشت.

۷. آشنایی با شبکه‌ی اینترنت و پست الکترونیک

از اینترنت،برای انتقال سریع اطلاعات و داده‌ها و دریافت اطلاعات مفید در زمینه‌های مختلف استفاده می‌شود.در این بخش افراد می‌آموزند جست‌وجوهای اینترنتی رابه بهترین شکل ممکن انجام دهند که انجام این کار به ظاهر ساده، بسیاری از مشکلات را حل می‌کند.امروزه ارسال و دریافت نامه‌های الکترونیکی بخشی جدایی‌ناپذیر از ارتباطات اداری و شخصی محسوب می‌شود.