علت داغ شدن شارژر

علت داغ شدن شارژر

فهرست مطالب

چرا شارژر داغ می شود؟

شارژ کردن گوشی نکاتی دارد که به هیچ عنوان به آنها توجه نمی شود. بی توجهی کردن به این نکات باعث داغ شدن شارژر و آسیب رسیدن به تلفن همراه است. در زیر این موارد ذکر شده است.

 

۱) استفاده از شارژر Fast Charge

امروزه با پیشرفت علم موبایل های Fast Charge وارد بازار شده است. سرعت شارژ شدن موبایل های Fast Charge بیشتر از موبایل های معمولی است. این نوع موبایل ها شارژر متفاوتی دارد. بیشتر مردم فکر می کنند اگر از شارژر های Fast Charge برای موبایل هایی که پشتیبانی Fast Charge ندارد استفاده کنند موبایل آنها سریع تر شارژ می شود. اما این باور غلط است. اگر از شارژر های Fast Charge برای موبایل های معمولی استفاده کنید، شارژر و موبایل داغ می کند و باعث آسیب رسیدن به مادربرد موبایل می شود. علاوه بر این اگر از شارژر های معمولی برای شارژ کردن موبایل های Fast Charge استفاده کنید، به باطری موبایل آسیب شدیدی می رسد.

علت داغ شدن شارژر

شارژر معمولی

علت داغ شدن شارژر

شارژر Fast Charge

۲) استفاده از شارژرهای متفرقه

شارژر های متفرقه همان شارژر های غیر اصل هستند که وزن و سرعت شارژ کردن آن نسبت به شارژر های اصلی کمتر است. یکی از مهم ترین علت های داغ شدن موبایل در هنگام شارژ، استفاده از شارژر متفرقه است.

علت داغ شدن شارژر

فرق شارژر کپی و اصلی

۳) استفاده از تبدیل نامناسب

امروزه بیشتر شارژر هایی که استفاده می کنیم نیازمند تبدیل هستند. تبدیل ها هم اصلی و متفرقه دارند. علاوه بر این اگر تبدیل را به درستی به شارژر وصل نکنید، باعث رسیدن نام ناسب جریان به شارژ و موجب داغ شدن شارژر و موبایل در هنگام شارژ می شود.

علت داغ شدن شارژر

تبدیل ۳ به ۲

۴) استفاده از کابل نام مناسب

کابل شارژر هم یکی از مهم ترین نکاتی است که توجه نمی شود. کابل های شارژر کپی و اصلی دارند. علاوه بر این هر کابلی مقداری ولتاژی را انتقال می دهد که باید کامل مناسب موبایل خود را خریداری کنید. غیر از این دو مورد ممکن است کابل شما قطعی داشته باشد که شما نمی دانید. همین موارد باعث داغ شدن شارژر و موبایل می شود.

علت داغ شدن شارژر

۵) استفاده از موبایل در هنگام شارژ

در بیشتر مواقع زمانی موبایل شما در شارژ است، با آن کار می کنید. کار کردن در موبایل در هنگام شارژ شدن باعث کوتاه شدن طول عمر مفید باطری و فشار آمدن به شارژر می شود. زیرا شارژر هم شارژ می کند و هم برق مورد نیاز موبایل شما را تامین می کند. همین دلیل هم باعث داغ شدن شارژر می شود. علاوه بر این موارد، مادربر موبایل شما کم کم ضعیف می شود و کارایی مطلوب گذشته خود را ندارد.

۶) مشکل در موبایل

در بعضی از موارد به دلیل دچار مشکل شدن “ic شارژ“، شارژر داغ می شود. در این مورد بلکه موبایل شما دچار مشکل شده است و باید آن را تعمیر کنید.

نتیجه گیری

اگر موارد ذکر شده در بالا را رعایت کنید موبایل شما خیلی سریع تر و پایدار تر شارژ می شود. البته کمی داغ شدن شارژر به خاطر وجود جرایان برق است و شارژر شما مشکل خاصی ندارد.

 

 

سخن پایانی

امیدوارم از مقاله  “علت داغ شدن شارژر” برای شما عزیزان کاربردی باشد. در صورتی که سوالی دارید از با آی دی Globalizationreport@ در تلگرام، در میان بگذارید.

 

لینک کوتاه مطلب: https://b2n.ir/055424

[button color=”red” size=”medium” link=”https://t.me/tarasheha” icon=”” target=”true”]کانال آموزشگاه تراشه[/button]