اخبار فناوری

فایرفاکس و آپدیت جدید آن!

فایرفاکس و آپدیت جدید آن!

سلام بر همه ، امروز قراره که بریم آپدیت جدید مرورگر فایرفاکس رو بررسی کنیم که خیلی جذابیت های زیادی به آن اضافه شده است .

با آموزشگاه تراشه همراه باشید .

مرورگر فایرفاکس

موزیلا ، یا به‌سادگی فایرفاکس (به انگلیسی: Mozilla Firefox) یک مرورگر وب آزاد و متن-باز ، برگرفته از مجموعه نرم‌افزار اینترنت موزیلا (en) است که توسط بنیاد موزیلا و شرکت موزیلا توسعه و پشتیبانی می‌شود. این مروگر از موتور چیدمان گکو برای ارائه صفحات وب استفاده می‌کند، که استانداردهای وب را پیاده‌سازی می‌کند. این مرورگر به‌طور رسمی برای ویندوز ۷ یا جدیدتر، مک‌اواس و لینوکس و همچنین برای اندروید و آی‌اواس نیز در دسترس است. با این حال، نسخه آی‌اواس به دلیل محدودیت‌های سکو مانند سایر مرورگرها، از موتور وب‌کیت به جای گکو استفاده می‌کند.این مروگر مرتبا در حال بروزرسانی است و در هر بروزرسانی، توسعه دهندگان آن سعی بر آن داشته تا مشکلات گزارش شده را برطرف نمایند

جدید ترین نسخه مرورگر فایرفاکس!

خب دوستان موزیلا نسخه‌ی ۱۰۱ مرورگر دوست داشتنی فایرفاکس را منتشر کرد. در این نسخه،دوباره‌ مدیر دانلود قدیمی به این مرورگر اضافه شده است .
شرکت موزیلا به‌روزرسانی دیگری برای این مرورگر در کانال پایدار (Stable) منتشر کرد. اما طرفداران زیاد این مرورگر از بازگشت مدیر دانلود قدیمی خوشحال هستند .

برای جدید ترین نسخه چه چیز هایی اضافه شد است ؟!

گفته شده است که موزیلا به‌ خاطر درخواست کاربران برای بازگشت مدیر دانلود قدیمی فایرفاکس که از ژانویه‌ی ۲۰۲۲ حذف شده بود، آن را دوباره به نسخه‌ی ۱۰۱ اضافه کرد. خب برای همین خیلی از کاربران فایرفاکس از این تغییر ناراضی بودند؛ برای همین ، موزیلا این رو تصمیم گرفت که دانلود منیجر قدیمی را دوباره به مرورگر نسخه جدید خود اضافه کند.

دانلود جدید ترین نسخه!

برای مثال از تغییرات فایرفاکس ۱۰۱ می‌توان به پشتیبانی از چند میکروفون در کنفرانس‌های ویدئویی و ذره‌بین برای فرم‌ها در اندروید نسخه‌ی ۹ و جدیدتر اشاره کرد.

برای دانلود نسخه های این مروگر می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط