اخبار فناوری, کامپیوتر

فقط کسانی که از همه جلوتر هستند فناوری ۵G را بخوانند.

فناوری آینده تلفن همراه

فناوری آینده تلفن همراه

نسل اول گوشی‌های ۵G، تماس‌های صوتی را با استفاده از LTE برقرار می‌کنند و به مرور قابلیت‌هایی مانند تماس‌های ۳۶۰ درجه و VR به آن‌ها اضافه خواهد شد.

[author title=”سوال اینجاست که” image=”http://”]کمتر از یک سال تا عرضه‌ی گوشی‌های مجهز به فناوری ۵G فاصله داریم؛ اما چگونه شبکه‌ها و دستگاه‌های ۵G، تماس‌های صوتی عادی را مدیریت و متحول می‌کنند؟[/author]

تماس صوتی با استفاده از نسل چهارم ارتباطات در ابتدا در سال ۲۰۱۴ با هدف پیشرفت در کیفیت تماس صوتی راه اندازی شد.

تماس ۳۶۰ درجه چیست و چه مفهومی دارد؟

تماس 360 درجه چیست؟

به طور خلاصه، انتظار می‌رود از فناوری ۵G برای فعال کردن تماس‌های ۳۶۰ درجه استفاده شود که تماس گیرنده را در محیط دیگر وارد می‌کند؛ به عنوان مثال، هنگامی که یک نفر از ساحل و شخص دیگر از دفتر کارش با هم تماس می‌گیرند، با استفاده از این فناوری می‌توانند به‌صورت واقعیت مجازی، محیط اطراف شخص مقابل خود را به صورت ۳۶۰ درجه مشاهده کنند.

از فناوری ۵G برای برقراری تماس‌ تصویری ۳۶۰ درجه استفاده خواهد شد

با توجه به وضعیت فعلی شبکه‌های LTE خدمات‌دهنده‌ها، هیچ عجله‌ای برای حمایت از تماس‌های صوتی ۵G ندارند. ورایزن در اوایل این ماه تست‌های اولیه‌ی تماس تصویری و صوتی ۵G را تکمیل کرد و وودافون در اروپا، تست مشابهی را انجام داد که بین شبکه‌های ۴G و ۵G برقرار شد. هرچند هیچ یک از این تست‌ها شامل پیشرفت‌های صوتی در حال توسعه در استاندارد ۳GPP نبود؛ با این وجود در حالی که خدمات دهنده‌ها در حال تلاش برای ارتقاء سخت‌افزار شبکه‌ی خود از ۴G به ۵G هستند، بهبود کیفیت تماس صوتی می‌تواند با ارتقاء نرم افزاری انجام شود.

در حالت کلی سرعت در فناوری ۵G چهارده برابر فناوری ۴G است پس به نظر میرسد با آمدن این فناوری به بازار به سرعت مطرح شده و نسل جدیدی را در فناوری اطلاعات و ارتباطات شاهد باشیم.

منبع: سایت زومیت

با ما در آموزشگاه تراشه همراه باشید.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط