فهرست مطالب

دانستن نام و دنباله فایل ها


با انتقال آیکان هر فایل به داخل پنجره Run نه تنها نام فایل بلکه کلیه اطلاعات مربوط به محل بایگانی و نام شامل دنباله فایل نیز دیده خواهد شد.

بایگانی و بستن همزمان چندین فایل باز در ورد
معمولاً برای بایگانی و یا خروج از چندین فایل باز باید هر یک از آنها را به تنهایی بست. اگر چندین فایل همزمان باز است قبل از خارج شدن کلید Shift را نگاهداشته و منوی مایکروسافت ورد را کلیک کنید. دو انتخاب دیگر به نامهای Close All و Save All به منوی فایل اضافه میشود و با استفاده از آنها میتوان تمام فایلها را همزمان بست و یا بایگانی کرد.

 

ترفند های موس در ویندوز

موس یکی از بهترین وسایل جانبی رایانه ها میباشد که البته امروزه به بخش جدانشدنی از آن تبدیل شده است. اما بسیاری از کاربران از امکانات موس به خوبی و در حد کامل استفاده نمیکنند در حالی که میتوان به کمک این ترفند ها زمان بسیار بیشتری را صرفه جویی کرد و هم چنین به خاطر سپردن آنها نیز بسیار راحت تر از کلید های موجود بر روی کیبورد است.

 

ترفند های کلید چپ موس

حتما تا به حال از ترفند گرفتن کلید SHIFT و انتخاب چندین گزینه در محیط ویندوز استفاده کرده اید. اما میتوانید از همین قابلیت برای انتخاب متون در فایل های متنی و یا وب سایت ها نیز بهره بگیرید. برای شروع کافی است که بر روی نقطه آغاز یک پاراگراف کلیک کرده و کلید Shift را نیز نگه دارید و سپس دوباره تا انتهای قسمت مورد نظر کلیک نمایید. پس از انجام این کار متن مورد نظر به صورت انتخاب شده با رنگ آبی (پیشفرض) در خواهد آمد. در آخر متنی همانند تصویر زیر خواهید داشت که میتوانید آن را کپی کرده و اقدام به ویرایشش نمایید

 

 

مطالب مرتبط