اخبار فناوری

مایکروسافت بر تلاش های خود در مقابله با هنجار شکنی آنلاین، می افزاید

دیروز و در یک پست وبلاگ مایکروسافت اعلام کرد که برای مقابله با خشونت های اینترنتی و توهین در انجمن های خود برنامه ریزی هایی کرده است. آن ها امیدوارند که با امکان گزارش رفتارهای نا هنجار، جامعه آنلاین سالم تر و امن تری را به وجود آورند. همچنین قرار است فرم هایی ایجاد شود تا اگر کاربری به صورت اشتباهی از جامعه حذف شد، درخواست تجدید نظر اعلام کند.

برای سالیان ما از مصرف کنندگان با حذف محتوای نا مطلوب و توهین آمیز محافظت کرده ایم. همان طور که سیاست ها و مدیریت های ما تغییر می کند، در نظر داریم تغییراتی را در پروسه خود ایجاد کنیم تا کاربران بتوانند راحت تر محتوای مسموم را گزارش کنند. ما همچنین ساز و کاری را ایجاد کردیم تا مشتریان در مواردی که محتوا بی دلیل حذف شده است، اقدام به درخواست تجدید نظر کنند.

این پست به مطالبی که مجاز به انتشار نیستند از جمله هرگونه توهین به سن افراد، معلولیت، جنسیت، ملیت یا نژاد، مذهبت و گرایش جنسی، اشاره کرده است. به این ترتیب اگر هر مطلبی به هر نحوی شامل موارد فوق باشد مایکروسافت آن را حذف خواهد کرد. به این ترتیب مایکروسافت قصد دارد میزان سلامت و کیفیت فضای مجازی جامعه آنلاین خود را بهبود بخشد

زمانی که مطلب توهین آمیزی به ما گزارش شود، ما آن را با توجه به مضمون و دیگر موارد مرتبط بررسی کرده و تصمیم مقتضی را در مورد آن مطلب و نگارنده آن اتخاذ خواهیم کرد.

در حالی که شرکت اذعان دارد که سیستم نظارتی آن ها بی نقض نیست ولی در عین حال امیدوار است که با به کار گیری این راهکار ها محتویات وب بهتر از پیش شود.

ما در عین حال که گزارش مطالب توهین آمیز را آسان کرده ایم، سامانه ای را نیز برای تجدید نظر طراحی و قرار داده ایم تا اگر کاربر احساس می کند مطلبی برخلاف واقع حذف شده است، نسبت به آن معترض شود. امیدواریم که این اقدامات بتواند، نشانه های بهتری از مطالب نا مناسب بر روی سرویس هایی که میزبان آن هستیم، در اختیار ما قرار دهد. همچنین میزان شفافیت ما در مبارزه با محتوای نا مناسب آنلاین را بهبود بخشد و به انجمن های ما در جهت پذیرش و دربرگیری مدنیت هنجار، کمک نماید.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.