اخبار فناوری, گوشی موبایل

مدیر عامل واتس‌ اپ به انتشار اپلیکیشن آیپد اشاره کرد

“مردم برای مدت طولانی خواهان یک برنامه iPad بودند. ما دوست داریم این کار را انجام دهیم.”

 
ویل کاتکارت، مدیر عامل واتس‌اپ، در مصاحبه‌ای با The Verge این هفته، زمانی که اعلام کرد این شرکت به دنبال ایجاد یک اپلیکیشن واتس‌اپ بومی آی‌پد است، کلمات امیدوارکننده‌ای را به طرفداران این پلتفرم پیام‌رسان قرض داد. 
 
کاربران واتس‌اپ مدت‌هاست که از شرکت تحت مالکیت فیس‌بوک برای ساختن یک برنامه کاربردی برای آی‌پد اپل ناراضی بوده‌اند، اما واتس‌اپ از این کار خودداری کرده است، درست مانند اینستاگرام که هنوز برنامه‌ای برای آی‌پد بومی ندارد.
  • ویل کاتکارت
دلیل این امر این است که تاکنون، نحوه رمزگذاری داده‌ها در پلتفرم واتس‌اپ به شرکت اجازه نمی‌داد تا با حفظ همان سطح رمزگذاری، آن‌ها را در چندین دستگاه به طور ایمن همگام‌سازی کند. با این حال، به گفته ویل کاتکارت، فناوری زیربنایی در حال تکامل بوده است و WhatsApp سخت در تلاش بوده تا این امکان را در آینده فراهم کند.
 
کاتکارت در این مصاحبه گفت: «ما کارهای زیادی روی فناوری پشتیبانی از چندین دستگاه انجام دادیم.
وب ما و برنامه های دسکتاپ ما اکنون دارای آن هستند. اگر چند دستگاه را روشن کنم، می‌توانم تلفنم را خاموش کنم یا اتصال شبکه‌ام را قطع کنم و همچنان پیام‌ها را روی دسکتاپم دریافت کنم. این برای یک برنامه تبلت بسیار مهم است، تا بتوانید از برنامه استفاده کنید حتی اگر تلفن شما روشن نباشد. بنابراین فناوری اساسی وجود دارد.»

نسخه بتای پشتیبانی از چند دستگاه واتس اپ که سال گذشته ایجاد شد، به کاربران این امکان را می داد که حداکثر چهار دستگاه را در یک زمان به حساب خود پیوند دهند. با این حال، نقطه ضعف این بود که شما نیاز داشتید گوشی خود را تمام مدت به اینترنت متصل کنید تا کار کند – و حتی نسخه بتا شامل هیچ پشتیبانی iPad نمی شد.

 
با توجه به فناوری جدید که امکان رمزگذاری داده‌ها در حین همگام‌سازی را فراهم می‌کند، و چشم‌انداز مثبت Cathcart، به نظر می‌رسد که یک برنامه بومی WhatsApp ممکن است در افق ظاهر شود.
 

خیلی از کاربران آی‌پد منتظر این خبر بودند که واتس اپ کاری برای آنها انجام دهد تا آنها هم به صورت کامل بتوانند از تمام امکانات این اپلیکیشن استفاده کنند. کاربران به بعضی از مشکلات واتس اپ ایراد گرفتند که امیدوار هستیم در آینده دیگر مشکلات این اپلیکیشن معروف فیسبوک یا همان نام جدیدش متا حل شود تا کاربران بدون هیچ مشکلی بتوانند از واتس اپ استفاده کنند. امیدوارم این مطلب برای کاربران آی‌پد خوشحال کننده باشد که در آینده امکان دسترسی به واتس اپ خواهند داشت.

بیشتر بخوانید:

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط