فهرست مطالب

مهارت های دوره ICDL

دوره ICDL شامل ۷ مهارت می باشد که ۳ مهارت اول بعنوان ICDL  مقدماتی و ۴ مهارت بعدی بعنوان ICDL پیشرفته آموزش داده می شود.
۱) مفاهیم فن آوری اطلاعاتIT
۲) اطلاعات و ارتباطات ، اینترنت Internet
۳) استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایل ها Windows
۴) پردازشگر کلمه ، ورد word processing
۵) صفحات گسترده ، اکسل Excel – spread sheets
۶) ارائه مطالب ، پاورپوینت PowerPoint – presentation
۷) بانک اطلاعاتی ، اکسس  Access – Data base

آموزشگاه تراشه  با بهره گیری از اساتید مجرب، اقدام به برگزاری دوره ICDL نموده است و در انتهای دوره، به دانشجویان مدرک ICDL ، مدرک معتبر فنی حرفه در قم

در ادامه برخی از مهارت های ICDL توضیح داده می شود.

[highlight color=”yellow”]همجنین مطالعه کنید:[/highlight]

[highlight color=”gray”]افزودن نرم افزار Excelبه نواروظیفه در ویندوز ۷[/highlight]

 

ارائه مطالب (PowePoint)

پاور پوینت نرم افزاری ساده و کارآمد برای ساخت برنامه های چندرسانه ای کوچک (مانند کاتالوگهای الکترونیکی و برنامه های اطلاع رسانی ساده) است. معمولاً بیشترین مورد استفاده از پاور پوینت در مورد ساخت سیستم تصویری قابل نمایش در سمینارها و جلسات مهم می باشد. در این مهارت لازم است داوطلب، شایستگی خود را در استفاده از ابزارهای ارائه مطالب در کامپیوتر شخصی نشان دهد. او باید قادر باشد وظایفی همچون ایجاد، شکل دادن و آماده کردن مطالب برای ارائه و نمایش را انجام دهد.

 

صفحه گسترده (Excel)

در نرم افزار اکسل با استفاده از جدولی متشکل از ردیف‌ها و ستون‌ها می‌توان، داده‌ها و اطلاعات را سازماندهی و همچنین با استفاده از همین داده‌ها، به انجام محاسبات پرداخت. در این مهارت لازم است داوطلب مفاهیم پایه صفحه‌گسترده‌ها را فهمیده و نشان دهد توانایی استفاده از کاربردهای صفحه گسترده در کامپیوتر شخصی را داراست. او باید دانش و توان انجام دستورات پایه مرتبط با توسعه، شکل‌دادن و استفاده از یک صفحه گسترده را دارا باشد. همچنین باید بتواند اعمال ریاضی و منطقی استاندارد را با استفاده از فرمولها و توابع پایه انجام دهد.

بانک های اطلاعاتی (Access Databases)

اکسس یکی از اجزای مایکروسافت آفیس است که برای ایجاد پایگاه داده‌های رابطه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مهارت لازم است داوطلب مفاهیم پایه بانکهای اطلاعاتی را فهمیده و نشان دهد توانایی استفاده از بانکهای اطلاعاتی در کامپیوتر شخصی را داراست. این مهارت به دو بخش تقسیم می‌شود اولین بخش، مهارت و توانایی داوطلب در طراحی یک بانک اطلاعات ساده با استفاده از بسته‌های نرم‌افزاری استاندارد است و دومین بخش، توانایی او را برای بازیابی اطلاعات از یک بانک اطلاعات ایجاد شده (با استفاده از ابزارهای موجود درخواست و جستجو ، انتخاب و مرتب‌سازی) ارزیابی می‌کند. همچنین داوطلب باید قادر به ایجاد و اصلاح گزارش ها باشد.

مزایای دریافت گواهینامه ICDL

به طور کلی می توان مزایای کسب مدرک ICDL را به شرح زیر خلاصه کرد :

  • ICDL  قابلیت کامپیوتری کارمندان را تضمین می کند .
  • برای کارمندان، مهارتهای کامپیوتری قابل ملاحظه ای ایجاد می کند.
  • سطوح توانایی IT را در یک سازمان تضمین می کند.
  • هزینه های پشتیبانی IT را کاهش می دهد.
  • از وقت تلف شده ناشی از فقدان دانش و روشهای کاری غیر موثر IT می کاهد.
  • تعریفی استاندارد و مقیاسی دقیق برای مهارتهای کامپیوتری بوده که در سطح بین المللی مورد تایید است. مدرک ICDL بین نیازهای کارفرمایان و مهارتهای کارمندان تعادل ایجاد می کند .
  • هم اکنون معتبرترین مدرک کامپیوتری در سطح جهان است که این مقبولیت، مرهون ارتباط آن با تمام افراد و پشتیبانی و کنترل سازمانهای حامی آن است.

برخی از مزایای مدرک ICDL برای افراد عبارتند از :

این طرح برای کمک به افراد در منزل و محل کار در نظر گرفته شده است .این مدرک در صورت ارائه به کارفرما، نشان می دهد که فرد، دارای قابلیتهای تایید شده و به روز است. ICDL به افراد بی تجربه در زمینه کامپیوتر، کمک می کند با فراگیری مفاهیم اولیه مهارتهای کامپیوتری، ماهرانه و با اعتماد به نفس با کامپیوتر کار کنند.

آموزشگاه تراشه تلاش دارد تا در جمع بهترین آموزشگاه کامپیوتر قم، آموزش کاربردی در قم ارائه کرده و در این مسیر با شما دوستان گرامی همراه باشد.

مطالب مرتبط

یک نظر در “مزایای دریافت مدرک ICDL-آموزشگاه تراشه

نظرات بسته شده اند.