استارت آپ, موفقیت

والت مارت که بود، فروشگاهایش چه راهکارهایی را اتخاذ میکردند-آموزشگاه تراشه

وال مارت خالق فروشگاه های خرده فروشی

ساموئل والتون خواربارفروشی کوچک خود را به فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ والمارت تبدیل کرد و موفق شد در دوران رکود بزرگ در امریکا ارزش فروشگاه‌هایش را به بیش از ۲۳میلیون دلار برساند. او برای تأمین نیازهای خانواده‌اش کارهای زیادی می‌کرد: گاو‌ها را می‌دوشید، از شیرشان کره‌ می‌گرفت و به مغازه می‌برد و می‌فروخت. او برای خرید مغازه ابتدا وام گرفت، اما پس از چندی و به‌یمن اولین نوآوری در کسب وکارش، خیلی سریع توانست دومین مغازه‌اش را نیز بخرد.

در طول ۳ سال حجم فروش او به ۲۲۵هزار دلار رسید. اولین فروشگاه والمارت در ۲جولای۱۹۶۲ در منطقه‌ی راجرز در ایالت آرکانزاس باز شد. سم والتون در بین سال‌های ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۸ ثروتمندترین فرد در امریکا بود. او در زمان مرگش در سال ۱۹۹۲ صاحب ۱۹۶۰ فروشگاه والمارت بود، ۳۸۰هزار کارمند داشت و فروش سالانه‌اش چیزی حدود ۵۰میلیارد دلار بود.

[highlight color=”green”]درس های زندگی ساموئل والتون:[/highlight]

۱. به ارزش‌های اصلی توجه کنید

به عنوان یک مدیر او به ارزش هایش احترام میگذاشت و اعتقادی به یکشبه پول دار شدن نداشت، از این رو همیشه در حال سعی و تلاش بود

آموزشگاه تراشه قم

۲. از افرادتان مراقبت کنید

به همه کارمندانش به عنوان شریک خود نگاه میکرد و حتی بخشی از سهام وال مارت را با تخفیف به کارمندان خود اعتا میکرد،شما میتوانید از طریق مشارکت‌دادن کارمندان در موفقیت سازمان، آنها را تبدیل به بخشی از سازمان‌تان بکنید. می‌توانید با فراهم‌کردن فرصت خرید سهام یا روش‌های دیگر این کار را بکنید.

۳. به شریک‌های‌تان انگیزه بدهید

پول تنها مهم نیست، دیگزان را به چالش بکشید، رقیب بطلبید

کاری کنید غیر قابل پیشبینی باشید، اگر کاری کهنه شده است به آن روح تازه ای بدهید.

۴. به‌دنبال پول نباشید، علاقه‌تان را دنبال کنید

سم والتون فروشگاه‌هایش را با هدف ثروتمندشدن باز نکرد؛ او به کارش علاقه داشت و همیشه به‌دنبال این بود که کارش را بهتر و بهتر انجام دهد. اگر به‌دنبال پول باشید، آن‌هم بدون اینکه روی کارتان تمرکز کنید، [پس از مدتی] کسب‌وکارهای‌تان را عوض می‌کنید. اما سم والتون تمرکز زیادی روی کارش داشت. زمانی که علاقه‌تان را دنبال می‌کنید، هر کاری که باشد، در آن کار موفق و در آن زمینه به یکی از رهبران تبدیل می‌شوید.

۵. بدانید کنترل هزینه‌ها بهترین راه برای رقابت‌ است

آموزش کامپیوتر در قم

وال مارت به مدت ۲۵ سال سلطان خرده فروشی در آمریکا بود، بدانید اگر بتوانید هزینه ها را کنترل کنید میتوانید به موفقیت برسید

اما در غیر این صورت هر چقدر هم که خوب تلاش کنید شکست میخورید.

 

بازگشت به لیست