اخبار فناوری, گوشی موبایل

پردازنده گرافیکی اگزینوس ۲۲۰۰ سامسونگ

اگزینوس 2200

اگزینوس ۲۲۰۰

اگزینوس ۲۲۰۰، پردازنده ای که سامسونگ ادعا کرده پا به پای کنسول های بازی درحال حرکت است.

سامسونگ هرساله که پرچمدارهای خود را عرضه می کند دارای دو نسخه است؛ یکی با چیپست اسنپ دراگون برای بازار امریکا، کره و چین و اگزینوس برای سراسر دنیا عرضه می شود. اگزینوس چیپست اختصاصی سامسونگ است که در سال ۲۰۰۹ رونمایی کرد و در سال ۲۰۱۰ با نخستین گوشی سری گلگسی S سامسونگ معرفی شد. طبق توضیحاتی در مورد برگشت سری نوت سامسونگ منتشر کردم این پردازنده برای نسل جدید سامسونگ منتشر شده است که با این حرکت سامسونگ شاهد یکی از بهترین گوشی های پرچمدار هستیم که شاید رقیبی توان غلبه بر این پرچمدار سامسونگ را نداشته باشد. 

اسنپ دراگون
اگزینوس 2200

در سال های اخیر متوجه شدیم که اگزینوس از اسنپ دراگون ضعیف تر است. تمام اطلاعاتی که نشان میدهد که اگزینوس از اسنپ دراگون ضعیف تر عمل می کند در بعضی از سایت های خبری حوزه تکنولوژی منتشر شده است. طی یکسال گذشته متوجه اخباری شدیم که قرار است سامسونگ با شرکت AMD همکاری داشته باشد. سامسونگ قرار است چیپست و gpu را آماده سازی کند که طبق اطلاعات موجود تحولی بزرگ در پردازنده های گوشی موبایل ایجاد می کند و اتفاقات بزرگی در زمینه پردزانده های موبایل خواهد افتاد. 

اگزینوس 2200 سامسونگ

حدود ۲ روز قبل سامسونگ یک ویدیو منتشر کرد که ویدیو رسمی معرفی اگزینوس ۲۲۰۰ بود. چیپستی که با همکاری AMD ساخته شده و در بخش gpu دارای معماری rdna 2 همان معماری gpu در ایکس باکس سری اس، PS5 و کارت گرافیک های AMD سری ۶۰۰۰ به کار رفته است. درسته این حرف مقداری تبلیغاتی است ولی آنچه مسلم است تحولی در بین پردازنده ها رخ خواهد داد.

همیشه تفاوت های زیادی بین چیپست های اسنپ دراگون و اگزینوس وجود داشت اما طبق آماری که بین مقایسه Snapdragon 8 gen1 و Exynos 2200 انجام شد. عملکرد cpu در بین فوق العاده ای را از اگزینوس ۲۲۰۰ شاهد هستیم اما در بقیه اطلاعات به دست آماده تقریبا عملکر مشابهی را بین این دو پردازنده شاهد هستیم. طبق گفته گذشته سامسونگ در این مطلب مقداری بزرگ نمایی انجام داده ولی به نظر اینجانب بعد از این پردازنده، نسل جدید و قدرتمندی در بین پردازنده ها ایجاد خواهد کرد که بقیه شرکت ها به رقابت با این پردازنده بی نظیر سامسونگ می پردازند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط