پریمیر پرو چیست؟
آدوب پریمیر پرو برنامۀ نرم افزاریِ کاربردی است که برای ویرایش فایل های ویدئویی بر روی رایانه های ویندوز دار و یا mac OS بکار می رود.
این برنامه برای ویرایش فایلپریمیر پرو چیست؟
آدوب پریمیر پرو برنامۀ نرم افزاریِ کاربردی است که برای ویرایش فایل های ویدئویی بر روی رایانه های ویندوز دار و یا mac OS بکار می رود.
این برنامه برای ویرایش فایل های ویدئویی، تبلیغاتی، تلویزیونی، و ویدئوهای آنلاین بکار می رود.
این برنامه ای جامع برای ویرایش است و علاوه بر این، بعنوان بخشی از مجموعه برنامه های آدوب Creative Cloud نیز در دسترس است.
پریمیر پرو اغلب بهمراه After Effects و Photoshop در پروژه های خلاقانه بکار می رود. های ویدئویی، تبلیغاتی، تلویزیونی، و ویدئوهای آنلاین بکار می رود.
این برنامه ای جامع برای ویرایش است و علاوه بر این، بعنوان بخشی از مجموعه برنامه های آدوب Creative Cloud نیز در دسترس است.
پریمیر پرو اغلب بهمراه After Effects و Photoshop در پروژه های خلاقانه بکار می رود.

فهرست مطالب

توضیحات تکمیلی

نرم افزار ادوبی پریمایر (Adobe Premiere Pro) محصول کمپانی بزرگ Adobe است و همانطور که می دانیم این شرکت نرم افزارهای کاربردی را توسعه می دهد. پریمایر یکی از کاربردی ترین نرم افزارهایی می باشد که باید هر فردی آن را بداند. اکثر برنامه های تلویزیونی از این برنامه برای تدوین استفاده می کنند.

نرم افزار پریمیر چیست؟

ادوبی پریمیر پرو، یک برنامه نرم افزاری است که به صورت گسترده ای برای ویرایش ویدئو های مختلف روی کامپیوتر هایی با سیستم عامل ویندوز یا مک مورد استفاده قرار می گیرد. از این برنامه به صورت گسترده برای ویرایش ویدئو ها، فیلم های تبلیغاتی، فیلم های تلویزیونی، ویدئو هایی که به صورت آنلاین پخش می شوند و سایر فیلم ها و ویدئو ها استفاده می شود.

به صورت کلی، می توان این نرم افزار را به عنوان یک برنامه بسیار جامع و کامل در حوزه فیلم سازی و ویرایش و تدوین ویدئو ها در نظر گرفت. کارایی های متنوع آن و همچنین قابلیت سازگار شدن و کار کردن آن با دیگر نرم افزار های ویرایشی گرافیکی مانند فتوشاپ و افتر افکت، موجب شده تا پریمیر به یکی از شناخته شده ترین نرم افزار ها در دنیای فیلم سازی و فعالیت های کامپیوتری تبدیل شود.

تاریخچه نرم افزار پریمیر

در ابتدا در سال ۱۹۹۱، توسعه دهندگان این نرم افزار ابتدایی ترین نسخه از این نرم افزار را معرفی کردند. اولین ورژن این برنامه در واقع همان پریمیر ساده بود که تنها مختص سیستم مک طراحی شده بود. بعد از انتشار این نسخه، ورژن های بعدی از این برنامه توسعه یافت تا برای دیگر سیستم ها از جمله ویندوز نیز قابل اجرا باشد.

به این ترتیب در سپتامبر سال ۲۰۰۳، توسعه دهندگان Adobe اولین ورژن پرو این نرم افزار را منتشر کردند که هم در سیستم عامل مک و هم ویندوز قابل اجرا بود و مشخصه های پیشرفته تری نسبت به نسخه اولیه ساده آن داشت.

بعد از آن، نسخه های متعدد تری در سال های متوالی از این برنامه منتشر شد. نسخه هایی که با کارایی ها و قابلیت های جدید تر در اختیار کاربران قرار می گرفتند و نام های متعددی نیز داشتند. آخرین و جدید ترین ورژن نرم افزار پریمیر پرو، در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ با نام پریمیر پرو سی سی منتشر شد.

نرم افزار پریمیر در چه زمینه هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

این نرم افزار که توسط شرکت توسعه دهنده نرم افزاری Adobe system معرفی شد، برنامه ای برای ادیت و ویرایش فیلم و قطعات و ویدئویی است. در واقع در درجه اول برای ویرایش و تدوین فیلم های مختلف از جمله فیلم های سینمایی، تلویزیونی و حتی ویدئو های آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد.

در بخش خبری نیز ویدئو های خبری توسط این نرم افزار ویرایش شده و تدوین می شوند. مورد دیگری که در خصوص زمینه کاربرد این نرم افزار می توان به آن اشاره کرد، تولید و ویرایش تیزر های تبلیغاتی مختلف است. در بخش بازاریابی و طراحی کلیپ های تبلیغاتی شرکت ها نیز از این نرم افزار استفاده می شود.

 

مطالب مرتبط