اخبار آموزشگاه, اخبار تصویری, دسته‌بندی نشده

چرا زبان انگلیسی مهم است؟

چرا زبان انگلیسی مهم است؟

در جواب این سوال که چرا زبان انگلیسی مهم است، می‌توانیم به این نکته بسیار کلیدی اشاره کنیم که مهم‌ترین اتفاقات و مبادلات جهان به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد و این زبان اهمیت خود را وام‌دارِ اهمیت آن‌هاست.

زبان انگلیسی زبان تجارت است، به واسطه پهنۀ وسیع زبان انگلیسی در سطح جهان بیشتر مبادلات تجاری به همین زبان صورت می‌گیرد.

در صورتی که شما شغلی دارید که با تجارت بین‌المللی سروکار دارد یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند عنصری حیاتی برای کسب و کار شما باشد و به شما در انتخاب‌های درست‌تر و طی مسیری موفق‌تر کمک کند.

زبان انگلیسی زبانِ سیاست است، تمامی سیاستمداران سطح جهان ارتباطات خود با سایر دنیا را از طریق زبان انگلیسی شکل می‌دهند که همین ارتباطات نقش مهمی در اتفاقات جهان دارند.

برای درک اهمیت این نکته نیاز نیست که شما لزوما سیاستمدار باشید بلکه تنها درک اهمیت اخبار به‌روز می‌تواند شما را از میزان اهمیت زبان انگلیسی آگاه کند.

مهارت‌های اصلی زبان انگلیسی چیست؟

یادگیری زبان انگلیسی هم مانند یادگیری تمامی دانش‌ها راه و روش خاص خود را دارد و البته که این یادگیری نیاز به صرف زمان و تمرین بسیار دارد. زبان انگلیسی را می‌توان متشکل از چهار مهارت اصلی دانست که در ادامه سعی می‌کنیم به صورت گزیده این مهارت‌ها را بررسی کنیم.

مهارت Listening

یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که شما در زبان انگلیسی باید نسبت به آن تسلط کافی را به دست آورید، مهارت لیسنینگ یا شنیداریِ شماست. این مهارت ضامنِ ارتباط شماست، چون یادگیری آن، این توانایی را به شما می‌دهد که با مخاطب خود ارتباطی مفید، درست و کامل را برقرار کنید.

تقویت این مهارت به میزان تمرین شما دارد و شما می‌توانید تمرینات بسیاری را برای یادگیری هرچه بهترِ این مهارت استفاده کنید. ما سعی کردیم تا با جمع‌آوریِ مجموعه‌ای از این تمرین‌ها شما را در مسیر تقویت این مهارت مهم همراهی کنیم

مکاتبات بخشی جدایی‌ناپذیر ارتباط در بین انسان‌هاست. بدون شک اهمیت این نوع ارتباط را در زبان فارسی هم احساس کرده‌اید. مکاتبات شخصی یا مکاتبات اداری، هردو در کیفیت ارتباط بین انسان‎‌ها به شدت تاثیرگذار هستند.

می‌توانیم مکاتبات را به‌صورت کلی در دو دسته مکاتبات شخصی و مکاتبات اداری تقسیم‌بندی کنیم.

هر گونه مکاتبه‌ای که بین شخصی حقیقی با گیرنده‌ای حقوقی صورت گیرد از نظر ساختاری مکاتبه‌ای اداری است و اگر این ارتباط بین دو شخص حقیقی صورت گیرد این ارتباط را می‌توان مکاتبۀ شخصی نامید.

در زبان انگلیسی هم مکاتبات از اهمیت بالایی در برقراری ارتباط برخوردار هستند که شما به عنوان کسی که زبان انگلیسی زبان مادری‌تان نیست می‌بایست قوانین این شیوه ارتباطی را به‌خوبی فرا بگیرید

.Writing

ما سعی کردیم تا با جمع‌آوریِ مجموعه‌ای از این تمرین‌ها شما را در مسیر تقویت این مهارت مهم همراهی کنیم.

مهارت Speaking

فکر نمی‌کنیم اهمیت مکالمه در زبان انگلیسی و ارتباطات بر کسی پوشیده باشه و اصلا نیازی نمی‌بینیم که درباره اهمیت اسپیکینگ صحبتی کنیم. تنها نکته‌ای که میبایست به آن در یادگیری مکالمه توجه بسیاری کنید عدم ترس و حفظ اعتماد به نفس است.

اهمیت گرامر در زبان انگلیسی!

گرامر به ما این امکان را می‌دهد که دربارۀ زبان صحبت کنیم. بدون دانستن معنی لغاتی نظیر فعل، فاعل، زمان فعل، وند، و … صحبت دربارۀ زبان امکان‌پذیر نیست. از این رو داشتن حداقل معلومات پایۀ گرامری برای یادگیری زبان دوم ضروری است

چرا زبان انگلیسی زبان بین‌المللی است؟

در ابتدای مطلب به این موضوع اشاره کردیم که زبان انگلیسی زبانی محدود به جزیره انگلستان بود، اما چه اتفاقی افتاد که این زبان تبدیل به زبان اول دنیا و یکی از تاثیرگذارترین و شاید تاثیرگذارترین زبان دنیا شد.

مردمان انگلستان از مردمِ دریانورد جهان بوده‌اند و همین امر یکی از دلایلی بود که آن‌ها به سایر نقاط جهان برای تجارت سفر می‌کردند، همین امر یکی دیگر از دلایل مهم رشد این زبان بود ولی بی‌شک نمی‌توانیم اثر زور را در این رشد در نظر نگیریم.

دریانوردان انگلیسی اگر به سرزمینی می‌رسیدند که آن سرزمین را مناسب خود می‌دیدند با استفاده از زور آن کشور را به استعمار خود در می‌آوردند و همین امر یکی از مهم‌ترین اثرات را در رشد جهانیِ این زبان گذاشت.

بازگشت به لیست