آموزش کامپیوتر, کامپیوتر

چگونه یک پوشه را در ویندوز مخفی کنی

مخفی کردن پوشه در ویندوز
سلام بر همه هنر جویان آموزشگاه تراشه . امیدوارم حال شما خیلی عالی باشه و خوشحال باشید .
 
امروز در مورد مخفی کردن پوشه در ویندوز قراره که با هم صحبت کنیم و شما آن را یاد بگیرید و در سیستم خود استفاده کنید .

ویندوز

مایکروسافت ویندوز (به انگلیسی: Microsoft Windows) یک گروه از چند خانواده سیستم‌عامل گرافیکی است که همهٔ آن‌ها توسط شرکت مایکروسافت توسعه یافته، به بازار عرضه شده و به فروش می‌رسند. این سیستم‌عامل، نسخه‌های متعددی دارد که از سال ۱۹۸۵ تاکنون به بازار عرضه شده‌اند. خانواده‌های فعال ویندوز شامل ویندوز ان‌تی، ویندوز امبدد و ویندوز فون است. هریک از این خانواده‌ها ممکن‌است شامل چند زیرمجموعه باشد. (برای مثال: ویندوز سرور) خانواده‌های قدیمی ویندوز نیز شامل ویندوز ۹x و ویندوز موبایل می‌باشد. جدیدترین و گرافیکی‌ترین نسخهٔ ویندوز که در ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱ به صورت رسمی منتشر شد، ویندوز ۱۱ می‌باشد.

ویندوز ده

مایکروسافت در تاریخ ۸ مهر ۱۳۹۳ نسخهٔ جایگزین ویندوز ۸٫۱ را با نام ویندوز ۱۰ رونمایی کرد و در ۷ مرداد ۱۳۹۴ نسخهٔ نهایی آن منتشر شد. این نسخه کمبودهای رابط کاربری که در ویندوز ۸ معرفی شد را هدف گرفته‌است. تغییرات صورت گرفته شامل: بازگشت منوی استارت، امکان استفاده از چندین دسکتاپ مجازی، قابلیت اجرای برنامه‌های دانلود شده از فروشگاهِ ویندوز به صورت پنجره‌ای (با توانایی کوچک کردن پنجره‌ها) و بهبود پشتیبانی از ماوس و صفحه‌کلید. مایکروسافت اعلام کرده‌است که کاربران می‌توانند نسخه‌های قانونی ویندوز ۷ و ویندوز ۸٫۱ را به ویندوز ۱۰ به‌روزرسانی کنند.

۱ - یک پوشه جدید ایجاد کنید .

خب . در مرحله اول , کلیک راست کنید و بر روی گزینه New بیایید و گزینه Folder را بزنید .

مخفی کردن

۲ - آماده مخفی کردن .

بعد از ساخت پوشه . روی آن کلیک راست کنید و گزینه Properties بزنید .

مخفی کردن

۳ - گزینه Hidden را بزنید .

گزینه Hidden را بزنید تا آماده مخفی کردن بشویم.

مخفی کردن

۴ - وارد قسمت View شوید .

در قسمت View تیک Hidden items را بزنید تا پوشه های شما مخفی شود .

مخفی کردن

۵ - تیک را بزنید

می توانید دوباره تیک را بزنید تا به همچین حالتی در بیاید که یک جورایی کم رنگه و نشان دهنده این است که ما این پوشه را آماده تغیر کرده ایم .

مخفی کردن
بارکد آموزشگاه
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط