موفقیت

کتاب اثر مرکب ! تمام فعالیت های ما با این کتاب حل می شود ؟

کتاب اثر مرکب

سلام رفقا . حالتون خوبه . ارمروز هم مثل همیشه قراره که کلی مطلب خوب یاد بگیریم .
امروز می خواهم یک کتاب توسعه فردی به شما معرفی کنم که زندگی خیلی ها رو تغیر داده , اما حتما باید تمارین کتاب رو انجام بدهید و در زندگی خود موفق باشید.

کتاب اثر مرکب

اثر مرکب نوشته آقای دارن هاردی که یکی از بهترین کتاب های توسعه فردی است که به پیشرفت شما در زندگی کمک بسیار بسیار می کند . پس اگر خیلی فکر زندگی خود هستید , حتما این کتاب رو تهیه کنید .

دارن هاردی کیست؟

دارن هاردی (Darren Hardy) نویسنده آمریکایی و سخنران، مشاور و ناشر سابق مجله موفقیت است . هاردی نویسنده نسخه‌های پر فروش نیویورک تایمز است . هاردی اولین تجارت خود را در ۱۸ سالگی آغاز کرد. در ماه سپتامبر ۲۰۰۷ آغاز کرد . او ناشر مجله و مدیای موفقیت شد . در دسامبر ۲۰۱۵ هاردی اعلام کرد به دنبال فرصت‌های جدید مجله موفقیت را ترک کرده‌است . در سال ۲۰۱۰ هاردی اثر مرکب را نوشت.کتابی که در مورد تأثیر تصمیم‌گیری‌های روزمره بر موفقیت است و شامل یک دوره راهنمای کاربردی برای دستیابی به اهداف می‌باشد . در سال ۲۰۱۵ وی کتاب ترن هوایی کارآفرینی را نوشت که به تشریح چالش‌های مالکیت کسب و کار برای کارآفرینان می‌پردازد.

1 اثر مرکب

درباره کتاب اثرمرکب

اگر یک تعریف ساده از اثر مرکب داشته باشیم:
اقدام های کوچکی که به چشم نمی آیند و در طول زمان مرکب می شوند و نتایج بزرگ پدید می آورند.

در این کتاب اصل بنیادی نوشته شده است که به آن اثر مرکب می‌گویند و با تمرکز و تسلط به این اصول می‌توانید به تمام اهداف خود دست یابید ،

 اثر مرکب می تواند هم مثبت هم منفی عمل کند و کاملاً بستگی دارد که چطور از آن استفاده کرد.

جنبه مثبت آن که مشخص است و توضیح داده شد. یعنی اقدامات مثبت را به طور مداوم انجام می دهیم و بعد از مدتی، نتایج مثبت نمایان می شوند.

مثلاً فردی که روزی حداقل نیم ساعت کتاب خوب در زمینه تخصصی خود می خواند و این کار را به مدت چندین سال ادامه می دهد.

از طرفی می توان اثر مرکب منفی را تجربه کرد. فرض کنیم فردی یک عادت بد غذایی دارد که هر روز آن را تکرار می کند و به هیچ وجه دنبال تغییر آن نمی رود.

شاید در ابتدا خیلی به چشم نیاید و فقط لذت کوتاهی که از آن عادت غذایی می برد، مطرح است. اما زمان همه چیز را عوض می کند و بعد از یک مدت سلامتی اش به خطر می افتد و اثر مرکب منفی نمایان می شود.

همون طور که مشخص است این بستگی که چه انتخابی می کنیم. این کتاب تنها اصولی را بیان می‌کند مهم است، ما در این کتاب یاد می‌گیریم که عادت‌های بد را چگونه کنار بگذاریم و آن را به عادت‌های خوب روزانه تبدیل می‌کنیم،

 این کتاب به ما یاد می‌دهد که اهدافمان را بنویسیم انگیزه ما برای رسیدن به اهدافمان بیشتر می‌شود، ما در اثرمرکب یاد می‌گیریم اتفاق‌های کوچک روزانه به مرور زمان اتفاق‌های بزرگی را رقم خواهد زد، مثلا حفظ کردن یه کلمه زبان خارجه،

 به مرور زمان متوجه می‌شویم در یک زمان طولانی بدون اینکه هزینه صرف کرده باشیم یا اتلاف وقت داشته باشیم‌ می‌بینم که زبان خارجه رو یادگرفته‌ایم، در این کتاب به ما آموزش داده می‌شود که اتفاق‌های بزرگ در یک شب به سرانجام نخواهد رسید با تلاش و پشتکار در یک زمانی طولانی این اتفاق خواهد افتاد، 

در این کتاب آموزش داده می‌شود که هرکاری در شروع سخت است و ما باید تلاش خودمان رو بکنیم تا سرانجام به راحتی برسیم. در این کتاب نظم، سخت‌کوشی و پشتکار به ما آموزش داده می‌شود تا به موفقیت برسیم .

در نتیجه

بنابراین این کتاب , کتابی است که نباید به راحتی از آن گذشت .
امروزه ما در زندگی خود دچار افکار های مختلفی هستیم که نمی توانیم جلو آن ها را بگیریم که مانع این می شود که ما به موفقیت دست یابیم .

اما در هر صورت این کتاب در همه سنین لازم است . چون اصل زندگی را در آن آموزش می بینید .

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط