اخبار آموزشگاه, اخبار تصویری, اخبار فناوری

سرگی برین بنیانگذار گوگل در حال ساخت کشتی هوایی

کشتی هوایی

بنیان‌گذار گوگل در حال ساخت کشتی هوایی برقی Pathfinder 1  است .

نمای کلی یک نوع کشتی هوایی

ساخت کشتی هوایی توسط سرگی برین

شرکت LTA با ریاست  سرگی برین، بنیان‌گذار گوگل، در حال کار روی نوعی کشتی هوایی الکتریکی به نام Pathfinder 1 است که هیچگونه  گاز مضری به هوا وارد نمی‌کند.

سرگی برین، بنیان‌گذار گوگل، پروژه‌ای شگفت انگیز  برای تولید نوعی کشتی هوایی الکتریکی دارد که ظاهراً به‌سرعت در حال پیشرفت است. به‌گزارش Gizchina، شرکت تحقیقاتی Lighter Than Air (موسوم به LTA) با مدیریت سرگی برین تاقبل از پایان سال جاری میلادی تحقیقات جدیدی را به‌صورت جدی و پیاپی آغاز می‌کند.
برین اکنون در سیلیکون‌ولی و منطقه‌ای در اکرون اوهایو در حال استخدام صدها مهندس هوانوردی است. او قصد دارد به‌کمک متخصصان بلیمپ (کشتی هوایی بادکنکی) را با هدف انجام مأموریت‌های بشردوستانه در مناطق دوردست و هنگام وقوع حوادث غیرمترقبه بسازد.

شرکت LTA در سال ۲۰۱۴ بنیان‌گذاری شد و سرگی برین، جزو مدیران ارشد آلفابت (شرکت مادر گوگل)، در سال ۲۰۱۹ از میان اهالی مانتین‌ویو جدا شد. ساختمان مرکزی شرکت LTA در فرودگاه صحرایی فدرال موفت واقع در منطقه‌ خلیج سان‌فرانسیسکو قرار دارد. تأسیسات این ناحیه متعلق‌ به ناسا است و فاصله‌ی زیادی تا مقر اصلی گوگل ندارد. در سال ۲۰۱۵، ناسا این تأسیسات را به LTA اجاره داد.
LTA گفته  قصد دارد تغییرات شگرفی در حوزه‌ی کشتی‌های هوایی اعمال و کشتی‌هایی تولید کند که هیچگونه  گاز مضری به هوا وارد نمی‌کنند.

اولین کشتی هوایی تمام‌عیار LTA، یعنی Pathfinder 1، امسال در سیلیکون‌ولی پروازهای آزمایشی خود را شروع می‌کند. این کشتی هوایی ۱۲۰ متر طول دارد.
علاوه براین، LTA در حال  تولید کشتی هوایی بزرگ‌تری به نام Pathfinder 3 در منطقه‌ی اکرون است.

این کشتی ۱۸۵ متر طول دارد، و پس از تکمیل‌شدن میتواند ،۹۶ تن بار را در مسافت ۱۶٬۰۰۰ کیلومتری جابه‌جا کند. LTA در ماه‌های پیش رو نیروهای جدیدی برای مرکز اکرون استخدام می‌کند تا تعداد کل نیروهای کار دو برابر شود و به ۴۰۰ نفر برسد.

نمای دخلی یک نوع کشتی هوایی

گزارشات راجع به کشتی هوایی

طبق گزارش‌ها، کشتی هوایی الکتریکی Pathfinder 1 قرار است مبتنی‌بر هلیوم باشد که از هوا سبک‌تر است. هلیوم گازی احتراق‌ناپذیر است؛ به‌همین‌دلیل، ایمن‌تر از هیدروژن تلقی می‌شود. سانحه‌ی آتش‌سوزی هیندنبورگ در سال ۱۹۳۷ ارتباطاتی با احتراق‌پذیربودن هیدروژن استفاده‌شده در این کشتی هاداشت.

درحال‌حاضر، انرژی این کشتی Pathfinder 1 ازطریق باتری تأمین می‌شود. Pathfinder 1 سیستمی تمام‌برقی است که گاز مضر به درون هوا وارد نمی‌کند.
گفته شده است چین ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۱ (۲۳ شهریور ۱۴۰۰) با موفقیت اولین کشتی هوایی بدون سرنشین خود را آزمایش کرد. کشتی یادشده ۵G Caiyun No. 1 نام دارد و به ایستگاه ۵G و دوربین باکیفیت و سیستم برق مجهز است. در بخش پایینی نیز، موتوری به‌عنوان محرک پشتیبان تعبیه شده است.
این کشتی هم از هلیوم استفاده می‌کند و ۲۰۰ کیلو ادعا می‌کند که این کشتی هوایی می‌تواند اینترنت با سرعت بیشتر از ۱۰ گیگابیت‌برثانیه را تأمین و مشکل پوشش‌دهی سرویس اینترنت در مناطق دورافتاده را حل کند.گرم بار را می‌تواند حمل کند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط