گواهی ssl چیست؟

گواهی ssl چیست؟

 

فهرست مطالب

ssl چیست؟

ssl مخفف Secure Socket Layer به معنی «لایه اتصال امن» و پروتکلی (مجموعه ای از قوانین) جهت برقراری ارتباطات ایمن میان سرویس دهنده و سرویس گیرنده در اینترنت است. امروزه یکی از مهمترین ویژگی های یک سایت ساده گواهی ssl است. ssl پروتکلی را میان کاربر و سرویس دهنده ایجاد می کند و تمامی اطلاعاتی که کاربر ارسال می کند از طریق این پروتکل رد و بدل می شود. ssl  مانند یک تونل عمل می کند و از ورود هکر های بین ارتباط کاربر با سرویس دهنده جلوگیری می کند.

نحوه کار کردن ssl 

ssl یک پروتکلی را بین کاربر و سرویس دهنده ایجاد می کند و تمامی اطلاعاتی که بین کاربر و سرویس دهنده رد و بدل می شود را رمز نگاری و از طریق این پروتکل ایمن شده، اطلاعات را ارسال و دریافت می کند. این پروتکل ها برای هر کاربر جدا است. به تصویر زیر توجه کنید. هر رایانه توسط یک پروتکل خصوصی جدا به سرور وصل شده اند.

گواهی ssl چیست؟

نحوه تشخیص سایت هایی که گواهی ssl دارند

سایت هایی که گواهی ssl دارند، اول آن ها با آدرس “//:https” آغاز می شود. علاوه بر این اگر سایتی گواهی ssl داشته باشد مرورگر کنار آدرس سایت، نماد یک قفل را نمایش می دهد.

گواهی ssl چیست؟

مزایای استفاده از ssl در سایت

  • افزایش امنیت سایت
  • جلوگیری از ورود هکر ها در هنگام پرداخت ها و …
  • ارسال اطلاعات کاربر به سرویس دهنده به صورت ایمن
  • تاثیر بسیار زیاد در سئوی سایت
  • رمز نگاری اطلاعات
  • دریافت آسان تر نماد اعتماد الکترونیکی

 

 

سخن پایانی

امیدوارم از مقاله  “گواهی ssl چیست؟” خوشتان آمده باشد. در صورتی که سوالی دارید از با آی دی Globalizationreport@ در تلگرام، در میان بگذارید.

لینک کوتاه مطلب: https://b2n.ir/630704

[button color=”pink” size=”big” link=”https://t.me/tarasheha” icon=”” target=”true”]کانال آموزشگاه تراشه[/button]

مطالب مرتبط