اخبار فناوری, گوشی موبایل

گوشی پیکسل ۷ گوگل مخصوص گیم رسما در راه است

پیکسل 7

علاوه بر پیکسل ۶a میان رده که دیگر راز بزرگی در آستانه انتشار شایعات در ماه مه نیست، گوگل به طور غیرمنتظره ای، سخت در حال کار بر روی گوشی بسیار مرموزتر پیکسل ۷ است.

اساساً هیچ جزئیات، ویژگی یا مشخصات عمده ای از Pixel 7 و ۷ Pro آینده توسط منابع آنلاین و نشریاتی که عموماً قابل اعتماد هستند فاش نشده است، که البته وقتی در مورد دو دستگاه صحبت می کنیم که هنوز چندین ماه با آن فاصله دارند کاملاً منطقی است. از اعلامیه های رسمی آنها اما ممکن است امروز با گزارش بدون شک قابل اعتماد ۹to5Google که بر روی اطلاعات داخلی متمرکز شده است، امروز رسماً اجرا شده باشد که در نگاه اول می تواند بی اهمیت به نظر برسد.

دو اسم رمز آتشین، یک پردازنده جدید و مرموز

بعد از “اوریول” و “راون” چه می آید؟ ظاهرا “یوزپلنگ” و “پلنگ”. آیا ارتباط بین اسم رمزهای قبلی پیکسل ۶ و ۶ پرو و نام‌های داخلی پیکسل ۷ و ۷ پرو  (ادعا شده) را نمی‌بینید؟ اگر بخواهیم کاملاً صادق باشیم، ما هم آن را نمی‌بینیم، اما یوزپلنگ‌ها و پلنگ‌ها مطمئناً جانوران زیبایی هستند که به طور سنتی با سرعت و قدرت مرتبط هستند، که نشان می‌دهد همین امر در مورد نسل بعدی موبایل‌های پیشرفته گوگل نیز صادق خواهد بود.
با توجه به مشکلات و باگ‌های بسیاری که در ماه‌های اخیر توسط دارندگان پیکسل ۶ و ۶ پرو گزارش شده‌اند ، احتمالاً ایده بدی نیست که دوتایی Pixel 7 را از پیشینیانش کاملاً متمایز کنیم ، مخصوصاً زمانی که این موضوع در مورد دو نام رمز ۲۰۲۱ نیز صادق بود.
پردازنده گوگل
«اوریول» و «راون» هیچ ارتباط آشکاری با «ردفین»، معروف به پیکسل ۵ نداشتند، اما میراث «ماهی» «برامبل» (Pixel 4a 5G)، «Sunfish» (Pixel 4a)، Coral” (Pixel 4 XL)، و هر مدل پیکسل دیگری که به نسخه اول باز می گردد (معروف به “Sailfish”).
 
به طور خلاصه، گوگل دوتایی پیکسل ۶ را فصلی کاملاً جدید در تکامل خانواده گوشی‌ها دید و پیکسل ۷ و ۷ پرو می‌توانند با کمک نسل دوم تراشه Tensor داخلی صفحه جدیدی را برای خود باز کنند.
 
برخلاف مودم اگزینوس ۵۱۲۳ که در نسل اول Tensor تعبیه شده است، که سامسونگ قبلا برای خانواده گلکسی اس ۲۰ خود از آن استفاده می کرد، این مدل ۵۳۰۰ عرضه نشده، معرفی نشده و کاملاً ناشناخته است.
 
متأسفانه، چیزهای زیادی نمی توانیم در مورد این پردازنده مرموز نسل دوم Tensor بگوییم، اما شماره مدل GS201، کدهای «Cheetah» و «Panther» ذکر شده، و نام رمز «Cloudripper» یک برد آزمایشی توسعه دهنده داخلی باید کاوش اطلاعات جدید را در آینده آسان تر می کند.

چه چیز دیگری باید از پیکسل ۷ و ۷ پرو انتظار داشته باشید؟

در حالی که مطمئناً منطقی است که Big G، هم به تنهایی و هم در کنار شریک اصلی سامسونگ، برای بهبود قدرت خام و اتصال سلولی دستگاه‌های قهرمان بعدی خود سخت کار کند، قطعاً حوزه‌های دیگری وجود دارد که غول جستجو احتمالاً روی آن تمرکز خواهد کرد. ماه های آینده نیز اگرچه نسبتاً باریک است، اما این احتمال وجود دارد که پیکسل ۷ و ۷ پرو (یا فقط ۷ پرو) از یک دوربین سلفی زیر نمایشگر پیشرفته استفاده کنند تا بتوانند توجه گلکسی اس ۲۲ و آیفون ۱۴ را بدزدند. البته، این احتمال بسیار بیشتر است که گوگل صرفاً به بهبود عملکرد تیراندازهای فوق‌العاده خود ادامه دهد و در عین حال حداقل عمر باتری فوق‌العاده سال گذشته و وضوح صفحه نمایش تقریباً بی‌رقیب را حفظ کند.

شاید مهم‌تر از همه، ما به سادگی دوست داریم که همه اجزای ظاهری عالی را به شکلی منسجم کنار هم قرار دهیم، با نرم‌افزار صاف ابریشمی که در واقع می‌تواند بدون هیچ مشکلی برای بیش از چند هفته متوالی کار کند. ساده به نظر می رسد، اما این آزمونی برای بلوغ است که گوگل باید آن را پشت سر بگذارد… روزی ثابت کند که واقعاً می تواند در لیگ های بزرگ با امثال اپل و سامسونگ بازی کند، نه اینکه به ضایعات آنها (و موتورولا) در بازارهای کلیدی مانند بسنده کند.

منبع: فون آرنا

مطالب مرتبط