کلاس آنلاین بحث آزاد انگلیسی (کلاس free discussion)

شما در این صفحه با صفر تا صد کلاس فری دیسکاشن آموزشگاه کامپیوتر و زبان تراشه بهترین موسسه برگزار کننده آموزش کامپیوتر زبان آشنا می‌شوید:
چرا افراد به یادگیری زبان انگلیسی علاقه دارند؟ کاملاً مشخص است چون با یادگیری زبان انگلیسی فرصت‌های زندگی برای افراد جور دیگری رقم می‌خورند. مهاجرت، کار، تحصیل و … از جمله دلایلی هستند که باعث مطرح شدن زبان انگلیسی شده است. حال عده‌ای دوست دارند به مکالمه زبان انگلیسی تسلط بالایی داشته باشند و بتوانند به خوبی در خارج از کشور با افراد صحبت کنند.  این افراد باید در دوره بحث آزاد زبان انگلیسی شرکت کنند. شرکت در کلاس بحث آزاد یا کلاس فری دیسکاشن، به رشد مکالمه افراد کمک بزرگی می‌کند.
آموزشگاه‌های زیادی در حال حاضر به برگزاری دوره بحث آزاد انگلیسی یا دوره فری دیسکاشن می‌پردازند؛ ولی انتخاب بهترین آموزشگاه زبان و دوره زبان در روند پیشرفت و یادگیری شما تأثیر بسزایی دارد و حتماً باید در انتخاب آموزشگاه زبان خود دقت کنید.
لازم به ذکر است که برای پیشرفت‌های صورت گرفته در و آموزش تراشه زبان، دوره‌های کلاس free discussion شرکت نماید نیز ازجمله کلاس‌های محبوب این روزها است. 
دوره بحث آزاد زبان انگلیسی یا کلاس بحث آزاد چیست؟ ( فری دیسکاشن چیست )
احتمالاً این روزها کلاس free discussion، دوره مکالمه و بحث آزاد، کلاس فری دیسکاشن کلاس بحث آزاد انگلیسی بسیار است
با مواجه شدن با این کلمات این سؤال برای شما به وجود می‌آید که کلاس بحث آزاد چیست؟ یا فری دیسکاشن چیست؟
کلاس بحث آزاد، کلاس‌هایی هستند که تمرکز اصلی و هدف مهم آن بر مکالمه است. افرادی در این کلاس‌ها و دوره‌ها شرکت می‌کنند که به سطح خوبی در زبان انگلیسی رسیده‌اند و برای افزایش مهارت خود در زمینه مکالمه یا اسپیکینگ نیاز به یک بستر مناسب دارند.
باید در جلسات فری دیسکاشن شرکت کنند.
سطح زبان شما برای شرکت در دوره بحث آزاد در چه حدی باید باشد؟
برای ورود به دوره بحث آزاد باید حداقل به سطح pre intermediate رسیده باشید. افراد با سطح‌های پایین‌تر نمی‌توانند در دوره بحث آزاد زبان انگلیسی شرکت کنند. در سطح‌های ابتدائی زبان به یادگیری لغات و گرامر می‌پردازیم و باید به سطحی برسیم که توانایی بحث آزاد و مکالمه را داشته باشیم.
شرکت در بحث آزاد و مکالمه بدون داشتن اطلاعات قبلی، بسیار سخت است. بدون اطلاعات تحت فشار خواهید بود و حتی ممکن است از زبان انگلیسی متنفر شوید و اعتماد به نفس خود را از دست دهید. در نتیجه بهتر است همه چیز را به طور اصولی و قدم به قدم دنبال کنید.
آیا در کلاس بحث آزاد در مورد گرامر صحبت می‌شود؟
یکی از سؤالات پرتکرار در مورد کلاس بحث آزاد انگلیسی این است که آیا در کلاس فری دیسکاشن در مورد گرامر نیز صحبت می‌شود؟ در واقع هدف از برگزاری دوره بحث آزاد زبان انگلیسی، آموزش گرامر نیست و به همین سبب نقش گرامر در این دوره‌ها بسیار کم‌رنگ است. در این کلاس‌ها اساتید راه را برای مکالمه روان زبان‌آموزان هموار می‌کنند. البته یک سری از نکات گرامری توسط استاد بیان می‌شود و بعضی نکات گرامری نیز یادآوری می‌گردند.
بعضی از اساتید، از یک سری فلش کارت‌های مربوط به گرامر یا لغات نیز استفاده می‌کنند تا کیفیت مکالمه و بحث آزاد را افزایش دهند. تعویض فلش کارت‌ها بین هم گروهی‌ها نیز به ایجاد جملات جدیدتر و مکالمات متنوع‌تر کمک

نکته مثبت دیگر کلاس های بحث آزاد موسسه زبان ایرانیان ارائه song و آموزش آن با ارائه تمرینات مخصوص است که تأثیر بسزایی در تقویت مهارت شنیداری زبان آموزان دارد.

جالب است بدانید زبان آموزان کلاس آنلاین بحث آزاد در آموزشگاه زبان ایرانیان به دلیل حضور مدرسین نیتیو  ممکن است از ملیت‌های مختلف باشند و همین مسئله باعث می شود مکالمات را به صورت کاربردی تر یاد بگیرند چرا که در این کلاس ها هیچ کس به هیچ عنوان حق استفاده از زبان مادری را ندارند.

چند ترم ، چند جلسه
دوره بحث آزاد تعداد ترم مشخصی ندارد و زبان آموز با توجه به مهارت خود تصمیم می گیرد در چند ترم این جلسات شرکت کند. به طور کلی و به طور معمول دوره‌های بحث آزاد در چند ترم به صورت ۸ جلسه‌ای برگزار می‌شوند. زمان جلسات یک و نیم ساعت است. کلاس‌ها معمولاً دو روز در هفته برگزار می‌شوند.
جلسات بحث آزاد چگونه می‌گذرد؟
در ابتدای جلسات فری دیسکاشن، سعی بر این است که حدود ۲۰ دقیقه یا حداقل ۱۵ دقیقه ابتدایی، زبان آموزان درخصوص اتفاقاتی که بین دو جلسه برایشان افتاده صحبت کنند تا با این روش بتوانند دایره لغات خود را کسترش دهند و هرچه در ذهن خود دارند به انگلیسی بیان کنند.
مدرس زبان آموزان را گروه بندی می‌کند تا از زمان به نحو احسن استفاده گردد. زبان آموزان در گروه های ۲ تا ۴ نفره گروه بندی می‌شوند و تمرینات و بحث و گفت و گو را داخل گروه خود ادامه می‌دهند.
مدرس در هر جلسه از کلاس آنلاین بحث آزاد از زبان آموزان می‌خواهد تا یک قسمت از سریال مشخص شده را با زبان اصلی ببینند. پس از بازبینی اتفاقات مدرس از زبان آموزان می‌خواهد تا در مورد فیلم باهم گفت و گو کنند و کل فیلم را با یکدیگر بازبینی کنند. خواندن اخبار انگلیسی و روزنامه نیز می‌تواند بخشی از یک جلسه فری دیسکاشن باشد.
گوش دادن موسیقی‌های انگلیسی نیز از جذابیت‌های فری دیسکاشن هستند. اساتید می‌توانند با طرح یک سری سؤالات، زبان‌آموزان را به چالش بکشند.
انجام تکالیف و تمرینات ESL library بخش مهمی از کلاس فری دیسکاشن را به خود اختصاص می‌دهد. زبان آموزان در ابتدا لغات جدیدی که در درس با آنها آشنا شدند را در گروه ارسال می کنند و بدین ترتیب منبع بسیار جذابی از لغات جدید در اختیار تمام زبان آموزان بحث آزاد قرار می‌گیرد. در ادامه کلاس هر زبان آموز بخشی از درس را می‌خواند و همین امر منجر به تقویت Reading و pronunciation می‌گردد.
با انجام تمرینات مربوط به هر درس از ESL library، با نوشتن جواب تمرینات مدرس تلاش می‌کند تا writing تقویت و اصلاح کند. دقیقه های پایانی نیز با صحبت گروهی سپری می‌شود. استاد نیز در این مکالمه‌ها شرکت می‌کند. تلاش استاد بر این است که بتواند افراد را قانع کند تا ایده‌های خود را بیان نموده و به خوبی نظرات خود را بیان کنند.

در این دوره چه می‌آموزید؟

تقویت چهار مهارت زبان

تقویت مکالمه با اطرافیان

افزایش دایره لغات انگلیسی

تقویت تلفظ و pronunciation correction

گروه‌های فری دیسکاشن در کلاس بحث آزاد زبان انگلیسی

استاد با توجه به توانایی و سطح افراد، آن‌ها را گروه بندی می‌کند. این گروه‌ها با توجه به تعداد نفرات کلاس، دو نفره و نهایت ۴ نفره هستند. در این گروه‌ها افراد بیشتر در مورد یک موضوع مشخص با یکدیگر بحث می‌کنند. گاهی اوقات نیز در میان مکالمه، استاد یک سری سؤالات را مطرح می‌کند و افراد هر گروه به این سؤالات پاسخ می‌دهند. پس از اتمام مکالمه‌های گروهی، استاد یادداشت برداری می‌کند و اشتباهات زبان‌آموزان را یادداشت می‌کند. لازم به ذکر است که در طول مکالمه گروهی، استاد به طور کامل نظارت دارد.
در این جلسات، بازی نیز در نظر گرفته می‌شود. این بازی حالت رقابتی دارد و به افزایش یادگیری افراد کمک می‌کند. یکی از مراحل بعدی کوئیز است. برای یادگیری بیشتر افراد و تثبیت این یادگیری از کوئیز استفاده می‌شود. استاد با گرفتن کوئیز می‌خواهد بداند چه مقدار از اطلاعات در ذهن زبان‌آموز باقی مانده است. در دقایق پایانی کلاس ایرادهای زبان‌آموز ذکر می‌شود. اشتباهات توسط زبان‌آموز و استاد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

مدرسین دوره بحث آزاد انگلیسی در چه سطحی هستند؟
اساتید یا مدرسین دوره بحث آزاد زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان
تراشه کسانی هستند که به بهترین شکل ممکن آموزش دیده‌اند و از دانش بالایی در این زمینه برخوردار هستند.  بیشتر مدرسین در مرکز تراشه افرادی هستند که مدت های طولانی در آمریکا و و اروپا زندگی کردند و بصورت زبان انگلیسی را بصورت نیتیو صحبت می‌کنند. این مدرسین تجربه زیادی در مکالمه دارند و به همین سبب برای تدریس در این دوره‌ها انتخاب می‌شوند. استفاده از تکنیک‌های آموزشی بسیار مهم است و این مدرسین باید بتوانند از این تکنیک‌ها استفاده کنند.
منابع مورد استفاده در کلاس بحث آزاد کدام‌ها هستند؟
یک سری منابع مشخص وجود دارند که جهت ارائه در همین دوره بحث آزاد زبان انگلیسی چاپ شده‌اند. دو کتاب پرکاربرد در دوره بحث آزاد زبان انگلیسی کتاب speak out و کتاب impact values است. این کتاب‌های حاوی موضوع برای فری دیسکاشن هستند. موضوع اولیه یا ابتدائی به عنوان سر نخ یا نقطه آغاز در این کتاب‌ها وجود دارند.
شیوه این کتاب به گونه‌ای است که به افراد ایده می‌دهد و آن‌ها را برای شروع مکالمه تشویق می‌کند. در حیطه‌های مشخص شده افراد شروع به مکالمه می‌کنند. البته یک سری کتاب‌های مفید دیگر نیز در این زمینه به چاپ رسیده‌اند که مورد توجه بعضی از اساتید قرار گرفته است و انتخاب آن کتاب‌ها بستگی به سلیقه اساتید دارد.
گاهی اوقات اساتید از اطلاعات کتب دیگر نیز بهره می‌برند تا بر کیفیت کلاس‌های بحث آزاد اضافه کنند.
اساتید می‌توانند کتاب خاصی معرفی نکنند و با تهیه یک لیست از موضوعات پرکاربرد از کتاب‌های مختلف و مرتبط، کلاس را پیش ببرند. همان طور که در دوره فری دیسکاشن آموزشگاه ایرانیان منبع مورد استفاده تمرینات ESL library