زبان انگلیسی

چرا باید انگلیسی یاد بگیریم؟

چرا باید انگلیسی یاد بگیریم؟ اصلا چه فایده ای دارد؟ این همه وقت و انرژی برای یادگیری زبان بگذاریم که چی؟

امروزه یادگیری زبان انگلیسی امری بسیار مهم است و عزم تمام مردم دنیا بر این است که آن را به عنوان زبان دوم فرا بگیرند. بسیاری از کشورها این زبان را به عنوان زبان دوم در برنامه های درسی مدارس خود جای می دهند و کودکان از همان سنین پایین شروع به یادگیری این زبان می کنند.
دومین زبان رایج دنیا!
انگلیسی دومین زبان رایج در جهان و زبان رسمی پنجاه و سه کشور است. از هر پنج نفر یک نفر قادر به صحبت با این زبان بوده یا حداقل این زبان را می فهمد. . در کل جهان بیشتر از چهارصد میلیون نفر به زبان انگلیسی صحبت می کنند. گفته می شود تا سال ۲۰۲۰، جمعیتی بالغ بر ۲ میلیارد نفر در سراسر جهان به یادگیری زبان انگلیسی خواهند بود.

ولی آیا می دانید واقعا چرا زبان انگلیسی مهم است؟ و چرا ارزشش را دارد برای یادگیری زبان انگلیسی سرمایه گذاری کنیم؟ در اینجا به ۱۴ دلیل موجه در خصوص فراگیری زبان انگلیسی اشاره می کنیم:
۵٫ یافتن فرصت های شغلی فراوان!
بسیاری از کمپانی های بزرگ جهان دانستن زبان انگلیسی را برای کارکنان خود الزامی می دانند. در بعضی موارد هم این کمپانی ها الزام می کنند که کارکنان فقط از زبان انگلیسی استفاده کنند. همچنان که دنیا بیشتر به یکپارچگی نزدیک می شود (برقراری بهتر ارتباطات)، نیاز کمپانی های بزرگ برای ارتباطات بهتر هم کاملا طبیعی است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط