اخبار فناوری

AMD عرضه بیش از ۹۰۰میلیون کامپیوتر در سه سال !

ََAMD for three years

سلام به همه علاقه مندان به اخبار فناوری ، مدیرعامل AMD در کنفرانس مطبوعاتی اعلام شد که در سه سال اخیر بیش از ۹۰۰ میلیون کامپیوتر روانه‌ی بازار شده است. تعداد کامپیوترهای عرضه‌شده در سال ۲۰۲۱ نیز به ۳۴۹ میلیون واحد می‌رسد.

با آموزشگاه تراشه همراه باشید دوستان .

آیا واقعا AMD عرضه بیش از ۹۰۰میلیون کامپیوتر در سه سال انجام داده است ؟

AMD چند روز پیش کنفرانسی مطبوعاتی در قالب رویداد کامپیوتکس ۲۰۲۲ برگزار کرد تا پردازنده‌های کلاس دسکتاپ سری Ryzen 7000 را معرفی کند که بسیار هیجان انگیز بود . در این کنفرانس، اعلام شد پردازنده‌های جدید تیم قرمز حداکثر ۱۶ هسته دارند و در برخی سناریوها تا ۳۱ درصد سریع‌تر از بهترین پردازنده‌ی حال‌حاضر اینتل عمل می‌کنند.

AMD می‌گوید کاربران برای استفاده از پردازنده‌های جدید سری Ryzen 7000 باید مادربردهای سری ۶۰۰ را تهیه کنند که مبتنی‌بر سوکت AM5 هستند.

دکتر لیزا سو، که مدیرعامل AMD است ، در کنفرانس چند روز پیش اعلام کرد در سال‌های اخیر، بازار کامپیوترهای شخصی رشد درخورتوجهی تجربه و کامپیوترهای شخصی اکنون بیشتر از هر زمان دیگری در زندگی ما نقش اساسی پیدا کرده‌اند.

براساس اعلام AMD، در دو سال اخیر تعداد کامپیوترهای عرضه‌شده به بازار رشد ۲۴ درصدی را تجربه کرده است. در سال گذشته‌ی میلادی، ۳۴۹ میلیون کامپیوتر به‌دست مشتریان رسید. همچنین، بیش از ۹۰۰ میلیون کامپیوتر در سه سال اخیر روانه‌ی بازار شده است.

این آمار نشان می‌دهد بازار کامپیوتر روندی روبه‌رشد دارد و حتی با وجود کمبود قطعات در اثر دنیاگیری ویروس کرونا همچنان تقاضا برای کامپیوتر زیاد است.

خوشحال میشوم نظر خود را دراین باره بگویید .

بارکد آموزشگاه
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط