اخبار آموزشگاه, اخبار تصویری, برنامه نویسی اندروید, برنامه نویسی موبایل

شروع دوره جاوا اسکریپت در آموزشگاه تراشه قم

جاوا اسکریپت

سلام بر شما همراهان عزیز در آموزشگاه تراشه ، با توجه به شروع فصل تابستان که نوجوانان عزیز که به تازگی مدارس خود را به پایان رسانده اند ، می توانند در کلاس های آموزشگاه تراشه به راحتی ثبت نام کنند .

برای ثبت نام آنلاین کافیه متن ثبت نام را کلیک کنید تا ثبت نام اولیه انجام شود .

خب بریم سر اصل مطلب ، همان طور که از عنوان این مقاله پیداست ما می خواهیم در مورد یک زبان برنامه نویسی صحبت کنیم به نام جاوا اسکریپت است که امروزه طرفداران بسیار زیادی را دارد که شما به راحتی می توانید در این دوره ثبت نام کنید .

جاوا اسکریپت

جاوااسکریپت، نوعی زبان برنامه‌نویسی است که با ویژگی‌های ارائه شده در مشخصات اکما اسکریپت مطابق می‌باشد. جاوااسکریپت نوعی زبان سطح بالا است. این زبان پویا است، نوع شیءگرایی اش بر پایه پیش‌نمونه است، و دارای توابع کلاس اول می‌باشد.

در کنار HTML و CSS، جاوااسکریپت یکی از فن‌آوری‌های هسته‌ای وب جهان‌گستر است.

علیرغم اشتباه عمومی، زبان این زبان با زبان جاوا ارتباطی ندارد، دلیل این نام گذاری محبوبیت زبان جاوا در هنگام تولد جاوااسکریپت بود؛ اگر چه ساختار این زبان به سی پلاس پلاس (++C) و سی شارپ (C#) شباهت دارد که این امر برای یادگیری آسان در نظر گرفته شده‌است. از همین رو دستورهای متداول مانند if, for, try..catch ,”while” و… در این زبان هم یافت می‌گردند.

جاوا اسکریپت

فریم ورک چیست؟ فریم ورک های جاوا اسکریپت چه چیز هایی هستند ؟

فریم ورک، یک سری استاندارد یا قالب کد های آماده است که برنامه نویسان موفق دنیا آن را تهیه کرده اند تا بقیه برنامه نوییسان سر تا سر دنیا از آن قالب یا کد ها استفاده کنند تا باعث بشه کمتر کد بزنند ؛
بذار یه مثال برات بزنم ، مثلا من می خوام یه ماشین درست کنم ، اولش میام تمام ساختار اون ماشین رو بررسی می کنم و همه راه های ممکن رو انجام می دیم که متوجه بشیم اوضاع از چه قراره ، اما بعد از این که تمام ساختار و متوجه شدیم و تونستیم به بهترین نحو ماشین رو بسازیم ، حالا یه قالب ازش درست می کنیم و صد تا ماشین تولید می کنیم به وسیله اون قالب ها (   البته اینا مثال بود تا متوجه بشیدا 🙂    )
پس در دنیا برنامه نویسی هم از این قالب ها استفاده میشه ، که منظورم همون فریم ورک ها هستند .

فریم ورک های جاوا اسکریپت چیست ؟ خب تا اینجا فهمیدیم هر زبان برنامه نوسی یک قالب یافریم ورک برای خودش داره ، اما فریم ورک های معروف جاوا اسکریپت میشه به ری اکت ، نود جی اس ، آنگیولار ، ویو جی اس و یا حتی جی کوئری اشاره کرد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط