دسته‌بندی نشده

آشنایی با ترفندها و امکانات کاربردی واتس آپ

معرفی اندروید 10

آشنایی با ترفندها و امکانات کاربردی واتس آپ

اضافه کردن توضیحات به گروه 
همانطور که اطلاع دارید، در واتس اپ امکان ساخت و مدیریت گروه های چند نفره قرار داده شده است. در واقع مانند سایر پیام رسان ها، در واتس اپ نیز می توانید گروه هایی متشکل از دوستان و سایر کاربران تشکیل داده و با آنها به گفتگو بپردازید.
یکی از موارد مهم در هنگام ایجاد گروه، قرار دادن متنی به عنوان توضیحات می باشد. با استفاده از این متن می توانید مواردی همچون دلیل ایجاد گروه، قوانین گروه و … را به سایر کاربران توضیح دهید.
برای اضافه کردن توضیحات به گروه واتس اپ، در صفحه اصلی چت گروهی، بر روی نام گروه کلیک کرده و در بخش باز شده عبارت Add group description را انتخاب نمایید.
آشنایی با ترفندها و امکانات کاربردی واتس آپ (بخش 3)
در ادامه متن مورد نظر خود را در کادر مربوط به توضیحات وارد کرده و بر روی OK کلیک کنید. از این پس کاربران می توانند با کلیک بر روی اسم گروه، توضیحات وارد شده توسط شما را مطالعه نمایند.
آشنایی با ترفندها و امکانات کاربردی واتس آپ (بخش 3)
ایجاد محدودیت در تغییر اسم و تصویر گروه
بر خلاف تلگرام، در واتس اپ کاربران می توانند نام و تصویر گروه را به صورت دلخواه تغییر دهند. در صورتی که ادمین یک گروه واتس اپ می باشید، می توانید با اعمال محدودیت برای کاربران، از انجام تغییراتی همچون تغییر اسم، عکس گروه و …. توسط سایر کاربران جلوگیری کنید.
به منظور انجام اینکار، ابتدا بر روی اسم گروه کلیک کرده و در صفحه باز شده گزینه Group settings را انتخاب نمایید.
آشنایی با ترفندها و امکانات کاربردی واتس آپ (بخش 3)
در پنجره باز شده عبارت Edit group info را انتخاب کرده و گزینه Only Admins را فعال کنید. با انجام این کار، تنها مدیران گروه می توانند تصویر و اسم گروه را تغییر دهند.
آشنایی با ترفندها و امکانات کاربردی واتس آپ (بخش 3)
مارک گفتگو به حالت خوانده نشده
همانطور که اطلاع دارید، در کنار پیام‌های ارسالی شما علامت‌های تیک دیده می‌شوند. این علامت ها نمایانگر ارسال موفق آمیز پیام، دریافت پیام توسط شخص و همچنین خوانده شدن پیام می باشند.
گاهی اوقات ممکن است پیام شخصی را در واتس اپ مشاهده کرده باشید اما به دلیل مشغله کاری و یا هر دلیل دیگری، قادر به پاسخ در آن لحظه نباشید. در این حالت می توانید با نشان دار (مارک) کردن گفتگو به عنوان پیام خوانده نشده، علامت خوانده نشدن پیام را در گفتگو قرار دهید.
به منظور انجام این کار، ابتدا به صفحه چت با شخص مورد نظر رفته و از طریق منوی بالای صفحه بر روی علامت سه نقطه کلیک کنید. در بخش باز شده گزینه Mark as unread را انتخاب نمایید. در این حالت به تعداد پیام های دریافت شده از شخص مورد نظر، آیکونی سبز رنگ در کنار گفتگو قرار خواهد گرفت که می توانید بعدا آن را مشاهده نمایید.
آشنایی با ترفندها و امکانات کاربردی واتس آپ (بخش 3)
فعال سازی تم سیاه یا دارک مود
مانند سایر پیام رسان ها، در واتس اپ نیز می توانید تم محیط کاربری خود را به شکل دلخواه تغییر دهید. در زمینه تغییر تم، واتس اپ گزینه های چندانی در اختیار شما قرار نخواهد داد و تنها می توانید از بین گزینه های Dark، Light و Default یک مورد را انتخاب نمایید.
در صورتی که بیشتر اوقات در زمان های کم نور از واتس اپ استفاده می کنید، فعال سازی تم دارک می تواند از آسیب رسانی به چشم شما جلوگیری نماید. به منظور فعال سازی این بخش ابتدا به بخش Settings رفته در میان گزینه های موجود بر روی عبارت Chats کلیک نمایید. در صفحه باز شده گزینه Theme را انتخاب کرده و در نهایت بر روی Dark کلیک کنید.
آشنایی با ترفندها و امکانات کاربردی واتس آپ (بخش 3)
اگر از نسخه وب واتس اپ استفاده می کنید، می توانید با استفاده از افزونه Dark Reader، تم و محیط برنامه را تیره نمایید. به منظور انجام این کار کافی است، افزونه Dark Reader را از طریق این لینک دانلود کرده و بر روی مرورگر خود ذخیره کنید. در ادامه وارد حساب کاربری خود در واتس اپ شده و افزونه را فعال نمایید.
آشنایی با ترفندها و امکانات کاربردی واتس آپ (بخش 3)
مشاهده پیام های دریافتی در حالت آفلاین
کاربران سیستم عامل اندروید می توانند با اضافه کردن ویجت واتس اپ به صفحه اصلی گوشی، پیام های دریافتی را بدون نیاز به آنلاین شدن و ورود به واتس آپ مشاهده نمایند. به منظور انجام این کار، ابتدا انگشت خود را بر روی آیکون واتس اپ قرار داده و به مدت چند ثانیه نگه دارید، در منوی باز شده گزینه Widgets را انتخاب کنید.
حال ویجت مخصوص به واتس اپ را انتخاب کرده و به صفحه اصلی خود اضافه نمایید. در این حالت می توانید پیام های دریافتی را بدون نیاز به آنلاین شدن در واتس اپ مشاهده کنید.
آشنایی با ترفندها و امکانات کاربردی واتس آپ (بخش 3)
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط