اخبار فناوری, فتوشاپ, گرافیک

حذف متن از روی عکس

ترفند فتوشاپ

سلام و هزار آرزو خوب برای شما در آموزشگاه تراشه . قطعا که شما آماده آموزش و خواندن این مقاله را دارید , با برنامه فتوشاپ سرکار دارید .
پس ما اینجا هستیم در کنار شما تا با یک آموزش خوب و کاربردی را مشاهده کنیم . خب حالا در مورد چه چیزی قراره وارد چالش بشیم ؟ در مورد حذف متن از روی عکس در داخل فتوشاپ . پس با آموزشگاه تراشه همراه باشید .

برنامه فتوشاپ

ادوبی فتوشاپ (به انگلیسی: Adobe Photoshop) یک ویرایشگر گرافیک شطرنجی است که توسط شرکت ادوبی برای سیستم عامل‌های ویندوز و مک‌اواس گسترش می‌یابد. این نرم‌افزار به‌طور رسمی در سال ۱۹۸۸ توسط توماس و جان نول ساخته شد. از آن زمان تاکنون قابلیت‌ها و ابزارهای زیادی به این نرم‌افزار افزوده شده‌است. نام فتوشاپ تبدیل به یک نشان تجاری عام و همچنین یک فعل به عنوان فتوشاپینگ (photoshopping) به معنای فتوشاپ کردن نیز شده‌است. فتوشاپ می‌تواند تصاویر گرافیکی شطرنگی (raster) را ایجاد یا ویرایش کند و همچنین از مدل‌های رنگی آرجی‌بی، سی‌ام‌وای‌کی، ال‌ای‌بی و Duotone پشتیبانی می‌کند. قالب پرونده PSD و PSB مخصوص پروژه‌های فتوشاپ هستند. علاوه بر ویرایش گرافیک شطرنجی، فتوشاپ توانایی‌های اندکی در ویرایش و رندر گرافیک برداری مانند گرافیک رایانه‌ای سه‌بعدی را دارد. فتوشاپ برای ایجاد، ترکیب، ویرایش تصاویر، بازسازی، روتوش، مَسک، موکاپ و اینفوگرافی پوسترهای تبلیغاتی، کارت ویزیت، نشان‌واره، بنرها، سربرگ‌ها، رابط گرافیکی نرم‌افزارها، جلد کتاب و محیط‌های گرافیکی سایت‌ها به کار می‌رود. که حتی بزرگترین شرکت ها از این برنامه استفاده می کنند و حتی مراتب پایین تر .


خب بریم که آموزش رو داشته باشیم .

۱ - وارد برنامه فتوشاپ شوید .

یک عکسی را وارد برنامه کنید که نوشته ای دارد تا من و شما آن را پاک کنیم و طرح دلخواه خود را پیاده سازی کنیم . در ادامه ابزار Rectangular Marquee tool را انتخاب کنید و دور نوشته خود قرار دهید . برای مثال برای من VOWELS است .

پاک کردن متن از روی عکس

۲ - استفاده از Edit .

خب دوست من بعد از اینکه دور کلمه خودت خط کشی کردی و از ابزار Rectangular Marquee tool استفاده کردی , بر روی گزینه Fill کلیک کن .

ترفند فتوشاپ

۳ - تنظیمات را درست کنید .

بعد از این که گزینه Fill کلیک کردید همچین چیزی برای شما باز می شود , که روی گزینه Content-Aware کلیک کنید تا مرحله کار به خوبی انجام شود . و بعد گزینه OK را بزیند تا تغیرات اعمال شود .

ترفند فتوشاپ

۴ - پایان کار

ترنفد فتوشاپ

نکته : برای تمیز در آمدن کار حتما دونه دونه کلمات را استفاده کنید .

بارکد آموزشگاه
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط