آزمون ها, اخبار فناوری, حسابداری

نمونه سوالات حسابداری

نمونه سوال حسابداری

سلام دوستان خوب حسابدار در آموزشگاه تراشه . بریم که چند تا نمونه سوال ببنیم از حساب داری تا در امتحانات خود تون استفاده کنید .

پس موضوع امروز ما : نمونه سوالات حسابداری

با آموزشگاه تراشه همراه باشید .

حسابداری چیست ؟

حسابداری اندازه‌گیری، پردازش و ارتباطات اطلاعات مالی و غیرمالی در مورد نهادهای اقتصادی مانند مشاغل و شرکت‌ها است. حسابداری که به آن «زبان تجارت» گفته می‌شود، نتایج فعالیت‌های اقتصادی یک سازمان را اندازه‌گیری می‌کند و این اطلاعات را به کاربران مختلفی از جمله سرمایه گذاران، بستانکاران، مدیریت و تنظیم کنندگان منتقل می‌کند. مشاغل حسابداری به عنوان حسابدار شناخته می‌شوند. اصطلاحات «حسابداری» و «گزارشگری مالی» اغلب به عنوان مترادف استفاده می‌شوند.

حسابداری را می‌توان به چندین زمینه از جمله حسابداری مالی، حسابداری مدیریت، حسابرسی خارجی، حسابداری مالیاتی و حسابداری هزینه تقسیم کرد. سیستم‌های اطلاعات حسابداری برای پشتیبانی از عملکردهای حسابداری و فعالیت‌های مرتبط طراحی شده‌اند. حسابداری مالی بر گزارش اطلاعات مالی سازمان، از جمله تهیه صورتهای مالی، به کاربران خارجی اطلاعات، مانند سرمایه گذاران، تنظیم کنندگان و تأمین کنندگان متمرکز است. و حسابداری مدیریت بر اندازه‌گیری، تجزیه و تحلیل و گزارش اطلاعات برای استفاده داخلی توسط مدیریت متمرکز است. ثبت معاملات مالی، به منظور اینکه خلاصه ای از منابع مالی در گزارش‌های مالی ارائه شود، به عنوان دفترداری شناخته می‌شود، که سیستم دفترداری دوبل رایج‌ترین سیستم آن است. و ما در ادامه مقاله نمونه سوالات حسابداری را در اختیار شما خواهیم گذاشت .

نمونه سوالات حسابداری مقدماتی

۱
1حسابداری
۲
2حسابداری
۳
3حسابداری
۴
۵
5حسابداری
۶
بارکد آموزشگاه
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط