اخبار فناوری

به تمسخر گرفتن اپل توسط ایلان ماسک در توییتر

خرید توییتر

سلام دوستان عزیزم ، همان طور که می دانید اخبار ایلان ماسک بسیار داغ شده و کلا خیلی ها رو مسخره میکنه ، در دنیا این روز ها و ماه های اخیر ، اما این دفعه شروع به مسخره کردن اپل کرده ، بریم ببنیم که چی شده ؟ ایلان ماسک در توییتر اپل را به‌خاطر به‌تعویق‌افتادن سیاست بازگشت به محیط کار به تمسخر گرفت. اپل قرار بود در روزهای آینده کارکنان را به سه روز کار حضوری در هفته ملزم کند.

همان طور که اطلاع دارید ، اپل قصد این را داشت که تابستان سال گذشته اکثر کارمندان خودشان را مجدداً به محل کار برگرداند و دوباره شروع به کار حضوری کنند . بیشتر کارمندان شرکت اپل  از آغاز همه گیری ویروس کرونا مشغول دورکاری‌اند. اپل در طرح جدید خود اعلام کرد که کارمندان موظف هستند سه روز در هفته به‌صورت حضوری کار کنند.

اما خب خوشبختانه از ماه گذشته اپل کارمندان را ملزم کرده دو روز در هفته به محل کار بروند و قرار بود در روزهای آینده کارکنان به سه روز کار حضوری ملزم شوند؛

برای همین رسانه‌ی بلومبرگ در توییتی این موضوع را اطلاع‌رسانی کرد. ایلان ماسک در پاسخ به این توییت از یک حرف با چنین متنی استفاده کرد: «لباس‌‌های باشگاه را بپوشید و تلویزیون نگاه کنید.» ایلان ماسک ازطریق این حرف نشان داد که با دور کاری مخالف است .

همچین واکنشی از طرف آقای ایلان ماسک عجیب به نظر می‌رسد؛ چون شواهد نشان می‌دهد بسیاری از افراد به هنگام دورکاری بازدهی بهتری دارند و به دلیل صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ی رفت‌و‌آمد، از دورکاری استقبال می‌کنند که جدیدا کرونا یک سری سود ها داشته است و داره خودش رو نشون میده .

اما خب تحقیقات  به ما نشان می‌دهد فرسودگی شغلی به هنگام دورکاری به‌میزان بیش از ۲۶ درصد کاهش پیدا می‌کند. همین تحقیقات اعلام می‌کنند دورکاری باعث بهبود ۶۳ درصدی نوآوری، بهبود ۷۵ درصد مشارکت کاری و بهبود ۶۸ درصدی تعهدات سازمانی کارمندان می‌شود.

براساس گزارش ۹to5Mac، رسانه‌ی فورچون می‌گوید کارمندان توییتر نگران نگرش ایلان ماسک به تعادل بین کار و زندگی و به‌طور کلی دورکاری هستند. ایلان ماسک پیش‌تر فرهنگ کار در چین را ستایش کرده و گفته کارگران چینی حتی کارخانه را ترک نمی‌کنند، اما در آمریکا مردم هیچ تمایلی به حضور در محیط کار ندارند که دیدگاه خود را به نمایش می گذارد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط